reklamı kapat

POPÜLER

BMW M8 Gran Coupe

Konseptten üretime; BMW M8 Gran Coupe tanıtıldı [Video]

Ailenin diğer üyelerinin yanına dahil olan BMW M8 Gran Coupe, performans ve altyapı kısmında bildiğimiz ve beklediğimiz dinamikleri sunacak.

Yeni jenerasyon 8 Serisi’nin dönüşü için atılan ilk adımları temelini konsept modeller oluşturuyordu. Z4 için de kullanılan bu formüller arasında akılda en kalıcı olanıysa şüphesiz BMW M8 Gran Coupe idi. Markayanın hayata geçireceği karakterin temelini yansıtma konusunda oldukça başarılı olan projenin seri üretime geçmesi içinse yaklaşık 1 yıl geçmesini bekledik. 8 Serisi ailesinin neredeyse her versiyonunu tanıtan BMW ise, tatlıyı sona saklamayı tercih ederek assolist havalarını estiriyor. Konsept versiyona olan benzerliğinin yanın karakterini tamamlayan “uçuk” renk seçenekleriyle de çok keyifli bir otomobil olacağınım sinyallerini veren M8 Gran Coupe’de twin-turbo destekli 4,4 litrelik V8 makine görev yapacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M8 Gran Coupe hakkında öne çıkan detaylar

Modelle ilgili ilk olarak performans verileri kısmı dikkatimizi çekiyor. Sekiz silindirli makine ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi 600 PS güç ve 750 Nm tork üretmekte. Standart olarak 8 ileri M şanzımanla gelen otomobilin 0’dan 100’e hızlanması içinse sadece 3,3 saniyeye ihtiyacı var. Elektronik olarak limitlendirilen maksimum sürat değeriyse 305 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. BMW cephesi her zaman olduğu gibi limitleri artırmak isteyenlere de cevap veriyor. Competition paketini satın alacak kullanıcılar beygir gücünde 626 PS‘lik değeri görürken 0-100 değerinde ise 3,2 saniye iyileşmesine sahip olacak. Gran Coupe’nin altyapısı da yine ailenin diğer üyelerinde gördüğümüz M mekanikleriyle destekleniyor. Aktif diferansiyel kilidi, direksiyon kutusu, adaptif süspansiyon sistemi ve performans odaklı frenler sürüşe doğrudan etki hissettirecek parçalar arasında olacak. İlk 400 adedi First Edition adı altında sınırlı üretim satışa sunulacak M8 Gran Coupe’ye yurt dışında 130.000 dolarlık fiyatla sahip olunabilecek. Competition paketi içinse 13.000 dolarlık ek ödeme talep ediliyor.