reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold

Xiaomi Mi 9T parasına! Samsung Galaxy Fold ekran tamir ücreti nefes kesti

Yurtdışında satışa çıkan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, ekranına her açıdan çok dikkat edilmesi gereken modeller arasında yer alıyor.

Advertisement

Yurt dışı fiyatı 1.980 dolar olan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, biliyorsunuz bir ekran sorunu nedeniyle çok geç satışa çıkabildi. Türkiye’ye gelmeyeceği düşünülen akıllı telefon, oldukça narin modeller arasında yer alıyor. En son menteşe kısmındaki Samsung logosunun kullanım sonrasında silindiği ortaya çıkan telefon, özellikle ekran tarafında çok hassas bir seçenek oluşturuyor. Firmanın bu ekranın düzgün kullanılması için yaptığı birçok uyarı yer alıyor. Peki bu ekranın başına bir şey gelirse ne olacak? Umarız gelmez çünkü ekranın değişimi için Samsung’un belirlediği ücret tam 599 dolar seviyesinde. Bu plastik ile kaplı esnek OLED ekranın değişimi için istenen ücret gerçekten inanılmaz görünüyor. Türkiye’de sadece kur çarpımı 3.500 TL eden bu değişim süreci, modeli satın alanları tedirgin etmiş durumda. ABD’de ilk değişim için 149 dolar (İlk 1 yıl için geçerli) alacağını aktaran Samsung, diğer değişimlerde ise bütçelere büyük bir delik açacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hangi teknik özelliklere sahip?

Model hatırlamak adına 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Çok özel iPhone 11 Pro modelleri