reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Richard Mille ve Airbus mekanik saat
Richard Mille ve Airbus mekanik saat
Richard Mille ve Airbus mekanik saat

Sadece 7 milyon TL! Richard Mille ve Airbus ortaklığından çok özel mekanik saat

Akıllı saatlerin dünyasında normal mekanik saat modelleri tarihe gömülmüyor. Bu sefer Richard Mille ve Airbus ortaklığında hazırlanan RM 62-01 karşımızda.

Advertisement

Richard Mille ve Airbus Corporate Jets yanında Audemars Piguet Renaud & Papi’nin desteğiyle hazırlanan mekanik saat modeli RM 62-01, ilk olarak gerçekten çok iddialı bir tasarıma sahip. Birçok farklı rengin bir araya geldiği ince detayları ile kendisine hayran bırakan bu modelin, birçok benzerinde olmayan bir özelliği bulunuyor. Bu saatte mekanik taraf için çok nadir olan titreşim temelli alarm desteği bulunuyor. Birçok saat içerisinde yer alan titreşim üstünden çalışan sessiz alarm özelliği, söylendiği kadarıyla kompleks dişli mekanizma nedeniyle mekanik saatlere kolay şekilde eklenemiyor. Bunu yapmak için tam 5 yıllık bir araştırma ve geliştirme çalışması yaptıklarını aktaran Richard Mille, bu altyapı ile saati çok daha kullanışlı hale getiriyor. Sessiz alarm çevresini uyandırmak istemeyenler için çok güzel dururken, saatin titreşimi oluşturan mekanizması direkt olarak aşağıda görülebiliyor. Toplam 816 farklı parçadan oluşan ve elle üretilen mekanik saat, titanyum, karbon fiber, vanadyum ve alüminyum gibi üst düzey malzemelerin kullanıldığı bir gövde üstüne kuruluyor. Oldukça büyük bir seçenek oluşturan RM 62-01, mekanik olduğundan yani pil taşımadığından elle kuruluyor ve burada jet motorundan ilham alınan bir kol taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Richard Mille ve Airbus, RM 62-01 mekanik saat modeli için ciddi çalışma yapmış

Bu modelin tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz bir fiyat etiketi bulunmuyor. Sadece 30 tane üretilen RM 62-01‘den almak isteyenlerin tam 1.2 milyon doları gözden çıkarması gerekiyor. Türk lirası karşılığı 7 milyon TL‘den fazla olan bu rakam gerçekten inanılmaz görünüyor. Ancak üst seviyesinde saat dünyasında bu rakamlar normal karşılanıyor. Çünkü çok daha pahalı modeller de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin uygun fiyatlı mekanik saati