reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

marvel

Marvel dünyasında Thanos’un parmak şıklatmasını kötüye kullananlar

Avengers Infinity War‘un finalinde Thanos’un parmak şıklatmasıyla Marvel evrenindekilerin yarısı ortadan kayboldu. Hayatta kalanlardan bazıları bu durumu kendi çıkarı için kullandığını biliyoruz.

Tahmin edebileceğiniz üzere Thanos‘un Avengers Infinity War’un finalinde galip gelen taraf olması evrendeki canlıların yarısının yok olmasına neden oldu. Bu büyük bir kaos yarattı. Hayatlarına normal şekilde devam eden insanların bir anda ortadan kaybolması dünyayı yasa boğdu. Durumun ne kadar büyük ve ciddi olduğunu fark edenlerin bazıları da bu işten çıkar sağlayabileceğini fark etti. Bu alanda elimizde birkaç örnek bulunuyor. Örneğin Daily Bugle sitesinde sıradan vatandaşlardan biri şöyle bir iddiada bulunmuştu: “Thanos parmağını şıklattığında ben ve ekibim Extreme Measures filmini çekiyorduk. Tam tehlikeli bir atlayışın ortasındaydım. O zaman elbette altımda her şey vardı ve güvenli bir iniş yapacaktım. Fakat beş sene sonra geri döndüğümde bu güvenlik önlemlerinin hiçbiri yerinde durmuyordu. O zamandan beri hastanede yatıyorum.” Daha sonra onun sigortadan para kopartmaya çalıştığı ve bu sebeple sigorta sahteciliği suçuyla tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel dünyasından diğer örnekler

Spider-Man Far From Home’da da Thanos’un parmak şıklatmasını kötüye kullananlar konusunda iki örnek yer alıyordu. Peter Parker’ın öğretmenlerinden Roger Harrington eşinin kaybolanlardan biri olduğunu zannediyordu. Hatta eşi için çocuklarıyla birlikte cenaze bile düzenlemişlerdi. Fakat sonrasında eşinin onu başkası için terk ettiği ortaya çıktı. Tahminimiz bu fırsatı değerlendiren pek çok insan olduğu yönünde. Son örnek ise Flash Thompson. Ortadan kaybolmasa 21 yaşında olacak olan Flash Thompson uçakta kimliğini gösterip alkol almaya çalışıyordu. Fakat MJ onun kaybolanlardan biri olduğunu yani son beş seneyi yaşamadığını açıklayınca Flash Thompson’ın içki hayalleri suya düşüyordu.

Şimdilik bildiğimiz örnekler oldukça kısıtlı ancak Marvel evreninde Thanos’un parmak şıklatmasını kötüye kullananların pek çok insanın olduğunu tahmin etmek zor değil.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı