reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home

Marvel’ın açıklamalarıyla ters düşen Spider-Man Far From Home gerçeği

Avengers Endgame sonrasında hayranların kafasını karıştıran bazı sorular Marvel tarafından yanıtlanmıştı. Spider-Man Far From Home ile ortaya çıkan gerçekler ise bu açıklamalarla ters düşüyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını yeniden bir araya getirdi. Sonsuzluk eldivenini kullanan Hulk beş sene önce Thanos’un gerçeklikten sildiği herkesi geri döndürdü. Sonrasında Marvel hayranlarının kafasını kurcalayan şu soru gündeme geldi: Thanos’un yok ettiği sırada uçakta veya gemide olan, tehlikeli bir işin içinde kalan veya trafikte olan insan nasıl geri döndü? Misal uçaktayken kaybolan biri geri döndüğünde güvenli bir noktada mıydı? Yoksa uçağın o anki noktasına geri dönüp yüksek mesafeden düşerek öldüler mi? Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige yaptığı açıklamada Hulk’ın kaybolan herkesi güvenli olacakları bir yere geri döndürdüğünü söylemişti.

Spider-Man Far From Home sonrası ortaya çıkan detay

Far From Home sonrasında J. Jonah Jameson’ın başında olduğu Daily Bugle internet sitesi devreye sokuldu. Bu sitede hem Örümcek Adam karşıtı haberler görüyoruz. Hem de ekranın sağ kısmında Thanos’un yok etmesinden sonra Hulk’ın geri döndürdüğü kişilerin deneyimleri yer alıyor. Bunlardan biri şöyle: “Thanos parmağını şıklattığında ben ve ekibim Extreme Measures filmini çekiyorduk. Tam tehlikeli bir atlayışın ortasındaydım. O zaman elbette altımda her şey vardı ve güvenli bir iniş yapacaktım. Fakat beş sene sonra geri döndüğümde bu güvenlik önlemlerinin hiçbiri yerinde durmuyordu. O zamandan beri hastanede yatıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Spider-Man Far From Home sonrası kurulan bu sitedeki bu deneyimlerin amacı izleyicilerin yüzünde gülümseme yaratmak. Fakat öte yandan Hulk‘ın herkesi güvenli bir şekilde geri döndürdüğü açıklamasının doğru olmadığı da anlaşılıyor. Elbette bu anlaşmazlık internet sitesinin Sony tarafından kurulmasından kaynaklanıyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı