reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

George R.R. Martin’in kısmi Game of Thrones finali itirafı

Game of Thrones dünyasının yaratıcısı George R.R. Martin dizinin çok eleştirilen finali hakkında konuştu. Açıklamasıyla finale dair bir şeylerin doğru olmadığını kabul etmiş oldu.

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un hikayesi sekizinci sezonla birlikte son buldu. Olaylar altıncı sezona kadar George R.R. Martin’in dünyasına paralel ilerliyordu. Bazı farklılıklar söz konusu olsa da, ana akıştan kopulması daha sonra yaşandı. Çünkü George R.R. Martin’in kaleme aldığı kitapların sonuna gelinmiş oldu. Bu noktadan itibaren dizi bağımsız bir şekilde ilerlemeye başladı. Serinin sonu hakkında bilgi alan David Benioff ve D.B. Weiss hikayeyi son iki sezonda aşırı hızlandırdı. Dolayısıyla ayakları yere basan bir final seyredemedik. Görünen o ki George R.R. Martin de sorunun farkında. Yazacağı kitapların dizide yaşanan sorunların kendi serisinde yaşanmasına engel olacağına inanıyor.

Game of Thrones finali yorumu

“Son sezon tam anlamıyla istediğim hikayeye bağlı kalmadı. Eğer istediğim gibi ilerleseydi dizinin en az beş sezon daha devam etmesi gerekiyordu. Yazacağım iki kitabın alandaki boşlukları dolduracağını umuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendisi açık açık söylemese de, final sezonunun özellikle de son bölümün George R.R. Martin’in hayalindeki gibi şekillendiğini sanmıyoruz. Onun kurduğu finali ancak yazacağı son iki kitap sayesinde öğrenebileceğiz. Fakat George R.R. Martin’in yazma hızını düşününce bunun için uzun bir süre beklememiz gerekeceğini tahmin ediyoruz.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı