reklamı kapat

POPÜLER

netflix lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon 4. bölüm için ilk ipucu

Netflix dizisi Lucifer 5. sezon öncesi bölüm isimleri için başlattığı oyunu sürdürüyor. Sırada dördüncü bölüm var.

Netflix favorilerinden Lucifer 5. sezon için her bir bölümüne özel bir tahmin etme oyunu düzenleyecek gibi görünüyor. İlk iki bölüm için dizinin yaratıcısı Ildy Modrovich tarafından başlatılan oyun şimdi senaryo ekibi tarafından devam ettiriliyor. Dördüncü bölüm ise tahmini hayli zor bir cümleyle karşımıza çıkıyor. Lucifer’ın yazarlarının resmi Twitter hesabından paylaşılan bölümün baş harfleri I. N. E. W. F. T. C. olarak açıklanıyor. Tahmin kolay olsun diye kelimelerin kaç harfli olduğu da belirtilmiş ancak cümleyi anlamak pek mümkün değil. Öte yandan bölümün ismi açıklandığında sezonla ilgili doğru düzgün ilk ipucunu elde edebiliriz gibi görünüyor. Zira bugüne kadarki bölüm isimleri başlıklar ve nidalar gibi görünüyordu. Ancak karşımızda tam bir cümle var artık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, Lucifer 5. sezon ile diziye veda ediyor

Her bölüm ismi de aynı bölümde geçen bir repliği oluşturuyor. Geçmişe baktığımızda ilk bölüm “Really Sad Devil Guy” olarak açıklanırken ikinci bölümün adı da “Lucifer! Lucifer! Lucifer!” olarak duyurulmuştu. Üçüncü bölüm ise “Diablo” ismine sahip ki bu repliği söyleyen kişinin Ella Lopez olduğu teorileri çoktan oluşturuldu bile. Dördüncü bölüm ise bölümün içeriğine dair ciddi ipuçları taşıyor olabilir. Ancak tam isim açıklanana kadar bunu öğrenemeyeceğiz. Tabii isimle beraber bu bölümün senaristi ve yönetmeni de açıklanacak.

Dizinin beşinci sezonunun tam 16 bölüm olduğunu hatırlatalım. Her bir bölüm için bu oyun devam ettirilecekse önümüzde hayli uzun bir tahmin oyunu bulunduğunu söyleyebiliriz. Beşinci sezonun yayın tarihi şimdilik belli değil. Ancak 2020’nin ilk yarısında Netflix kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı