reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

“Açıklanamaz” denilen Lucifer 5. sezon 9. bölümden ilk ipucu

Netflix dizisi Lucifer 5. sezon 9. bölümün ismini spoiler içerdiği gerekçesiyle açıklamamıştı. Bölümden ilk ipucu geldi.

Lucifer 5. sezon bölümleri 9. bölüm hariç 13. bölüme kadar tüm isimleri açıkladı. 9. bölümün atlanması ise merakı hiç olmadığı kadar artırmıştı. Çünkü yazarların resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda bölümün isminin spoiler içerdiği keydediliyordu. Gizemi bozmamak için de bölümün isminin gizli tutulmasına karar verilmişti. Şimdi ise işler değişmiş gibi görünüyor. Çünkü 14. bölümün ismine geçmek yerine yazarlar 9. bölüm için ilk ipucunu bizlerle paylaşıyor. Hayranların ise bu gecikmenin sebebi ve bölümün ismi konusunda tahminleri bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon bölümlerinde Tanrı’yı ağırlayacak

5. sezon 9. bölüm iki kelimeden oluşuyor. İlk kelime 6 harfli ve ikinci harfi A. İkinci kelime ise yine 6 harfli ve beşinci harfi E. Hayranların ilk tahmini ise elbette Family Dinner. Bildiğiniz gibi 5. sezon bölümlerinde Tanrı’nın yer alacağı kesinleşti. Rolü ise Dennis Haysbert‘ın canlandıracağını geçtiğimiz ayın başlarında sizlerle paylaşmıştık. Bu durumda bu açıklama gelene kadar 9. bölümün isminin açıklanmaması normal karşılanabilir. Çünkü Lucifer’ın Tanrı ile yüzleşmesi ve “ailevi” sorunların masaya yatırılması hayranların bir süredir beklediği bir durum. Bu bölümü kaleme alan isimse dizinin yaratıcılarından Joe Henderson. Yani bu sebeple hayli önemli bir bölüm olacağını söyleyelim.

Bir de elbette tahminler 8. bölüme de uzanıyor. Bildiğiniz gibi Lucifer 5. sezon toplam 16 bölümle final yapacak. Ancak dizi 16 bölümü tek seferde yayınlamayacak. 8 + 8 bölüm şeklinde dizi bölünecek. Bu durumda Tanrı, sezon arası finalde yani 8. bölümde ilk kez kendini gösterebilir. Sezon arasından döndükten sonra açılışı ise ikilinin yüzleşmesi ile yapabiliriz gibi görünüyor. Elbette bölümün resmi ismi şimdilik açıklanmadığı için bunlar sadece bir teori. Dizinin yeni bölümleri için resmi tarih duyurusu da hala yapılmadı.

İlginizi çekebilir

Yeni diziler, yeni sezonlar; şubat ayında Netflix Türkiye’de neler var?