reklamı kapat

POPÜLER

Marvel dizisi WandaVision

WandaVision, resmi özetiyle ilgi çekici bir hikayeyi işaret ediyor

Marvel dizileri arasında en dikkat çekenlerden biri WandaVision. Infinity War ve Avengers Endgame sonrası nasıl bir dizi geleceği merak ediliyordu.

Avengers Infinity War ve onu takiben Avengers Endgame, Wanda Maximoff hayli travmatik geçtiği için Marvel Sinematik Evreni‘ne bağlı olan WandaVision dizisinin nasıl bir örgüyle karşımıza çıkacağı hayli merak ediliyordu. Bildiğiniz gibi Infinity War’da Vision Thanos tarafından öldürülmüştü. Wanda da dünyanın yok olan yarısındaydı. Avengers Endgame filminde geri dönen Wanda tüm öfkesi ve yasıyla farklı bir zaman diliminden gelmiş olan Thanos’a saldırmıştı. Ancak elbette Thanos’un parmak şıklatması öncesi öldürülen Vision geri dönmemişti. Peki bu durumda dizi nasıl bir konu izleyecek? Kısa tanıtımın ardından bu da belli oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WandaVision, klasik sitcom kılıfında ilginç bir hikaye sunuyor

Marvel dizisinin resmi özeti şu şekilde: “WandaVision, sitcomların klasik tarzını Marvel Sinematik Evreni’yle bir araya getiriyor. Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) ve Vision (Paul Bettany), iki süper güçlü varlık, banliyödeki yaşamlarında her şeyin aslında göründüğü gibi olmadığından şüphelenmeye başlar.

Matt Shakman tarafından yönetilen dizinin senaryosunu Jac Schaeffer üstleniyor. Dizinin açıklaması bizde Wanda’nın zihnindeki travmatik bir deneyime götürecekmiş gibi bir his uyandırıyor. Günün sonunda esprilerle yoğrulan bu “sitcom”un finali çok trajik ve travmatik olacak gibi bir hisse kapılmadan edemiyoruz. Yayınlanan ilk kısa fragmanlarda farklı kostümlerle gördüğümüz Wanda’nın Scarlet Witch kostümüyle de karşımıza çıktığını belirtelim. Disney+‘ta yayınlanacak olan WandaVision için net bir yayın tarihi paylaşılmadı. Ancak 2020 içinde bölümler izleyicilerle buluşturulacak.

İlginizi çekebilir

Disney+’ın Marvel dizilerinden ilk video!