reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

marvel wandavision

Marvel dizisi WandaVision cephesinden beklenmedik müjde [İzle]

Disney+ yayınladığı 2020 tanıtımında izleyicilere bir sürpriz yapıyor. Marvel dizisi WandaVision tarihi öne çekiyor.

Advertisement

Disney+‘ın 2020 yılında yayınlayacağı film ve dizileri paylaştığı yeni tanıtımda Marvel severlerin dikkatini ilk çeken detay WandaVision oldu. Bildiğiniz gibi Disney+’ta yayınlanmak üzere Marvel’ın üç adet dizisi halihazırda yapım aşamasında. Bunlardan biri 2020’de bizlerle buluşacak olan The Falcon and The Winter Solider, biri prodüksiyonu yeni yeni başlayan Loki ve bir diğeri de 2021‘de yayınlanması beklenen WandaVision. En azından geçmişte dizi için yayın yılı 2021 olarak açıklanmıştı diyelim. Çünkü yeni programda büyük bir değişiklik bulunuyor. Dizi yayın tarihini 2020’ye çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel dizisi WandaVision, 2020’de yayında

Videoda ne WandaVision ne de The Falcon and The Winter Solider için küçük klipler kullanılmamış. Bunun yerine tanıtım görselleri paylaşılmış. Net bir tarih açıklaması ise elbette yapılmıyor.

Yayın tarihindeki bu “küçük” değişiklik ise düşündürücü. Geçtiğimiz günlerde The Mandalorian sonrası Disney+ abonelerinin platformda izleyecek “yeni” içerik bulamamaktan şikayet ettiğinden bahsetmiştik. Disney’in her ne kadar ihtişamlı bir kütüphanesi olsa da içeriklerinin ağırlıklı kısmını geçmiş yapımları oluşturuyor. Öte yandan izleyiciler için yeni dizi ve filmler çevrim içi yayın servislerini daha cezbedici kılıyor. Bu durumda Disney+ için yeni bir yayın planlaması stratejisi uygulamak gerekebilir. Netflix’ten farklı olarak Disney+ dizileri haftalık olarak yayınladığı için düşünüldüğü kadar çok orijinal diziye de ilk etapta ihtiyaç duymayabileceğini ekleyelim. Örneğin 8 bölümlük The Mandalorian izleyicileri 2 ay boyunca platforma bağlamayı başardı. Tabii burada yapımın kalitesi önem taşıyor. Marvel dizileri doğrudan sinematik evrene bağlı olacağı içinse izlenme açısından bir sıkıntı yaşanması beklenmiyor.

Haberin üzerinden Disney+’ın tüm 2020 programını görüntüleyebilirsiniz.