reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher
Netflix The Witcher

The Witcher dizisinde kullanılmayan sahneler ve yeni kareler

Netflix kütüphanesinin yeni favorisi The Witcher dizisi ne yazık ki 8 bölüme sığarken pek çok sahneyi dışarıda bırakmak zorunda kalmış.

İkinci sezon çekimleri Şubat 2020’de başlayacak olan The Witcher, ilk sezonuyla Netflix abonelerinin beğenisini kazanan yapımlar arasında hızla yükselmeyi başardı. 2020’e giriş yaptığımız şu günlerde son dönemlerin en etkileyici dizileri arasına girmeyi başaran yapım ise sadece 8 bölüm olmasıyla hayranları biraz üzdü. Elbette bu 8 bölüme tüm hikayeyi sığdırmaya çalışırken bazı şeyler de dışarıda kalmış. Yeni fotoğraflar bizi hem kamera arkasına götürüyor, hem de diziden çıkarılan sahneleri de açık ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher yeni sezonu için hazırlanıyor

İlk bölümde bize Geralt’ın nasıl Blaviken Kasabı lakabını aldığını anlatan dizide pazar yerinde beklediğimizden de az insan görmüştük. “Katliam” yapılacak yer için bölge fazla boştu. Kitaplarda bu olaylar insanların içinde gerçekleşirken, Geralt da bu sebeple “kasap” lakabını alıyordu. Yaşadıkları şokla aslında kurtarılmış olmalarına karşın halk Geralt’ın haksız bir kıyım gerçekleştirdiğini düşünüyordu. Ancak yeni fotoğraflarda aslında dizide de pazar yerinin dolu olduğunu görüyoruz.

Netflix The Witcher

Dizi için aynı zamanda Renfri’nin hikayesi anlatılırken geçmişi anlatan bir sahne çekildiğini de öğrendik. Genç Renfri’nin kaçış sahnesi ise ne yazık ki dizide kullanılmamış. Dizi yaratıcısı Lauren Hissrich sahneleri beğenmediğini Twitter gönderisinde açıklıyor. Üçüncü bölümde yer alacak ve genç Triss Merigold’a hayat verecek olan Mya-Lecia Naylor’ın trajik bir şekilde hayatını kaybetmesinin ardından bu sahne de diziden çıkarılmış. The Witcher şüphesiz pek çok başlıkta fedakarlıkta bulunmak zorunda kalmış. Ancak ortaya etkileyici ve keyifli bir iş çıktığını söyleyebiliriz. Dizinin 2. sezonunun 2020 sonu, 2021 başı gibi yayınlanması bekleniyor. Şimdilik resmi bir yayın tarihi ise bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası