reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Beetle

Volkswagen cephesinden efsanesi Beetle için duygusal veda [Video]

Tarihe damga vuran bir model olarak macerasında son noktaya ulaşan Volkswagen Beetle, özel hazırlanmış duygusal bir video ile veda etti.

Otomotiv tarihini değiştirenler listesini yazmaya başladığımızda ilk sıraya Volkswagen Beetle‘ı eklemek çok da zor olmayacak. Projelendirme sürecinde Adolf Hitler ve Ferdinand Porsche gibi isimlerin olmasının yanında, savaş sonrası dönemin otomobil algısını da en iyi yansıtan isim oldu Beetle. Kendinden sonra gelen FIAT 500 ve Citroen 2CV örnekleriyle birlikte ucuz ve amaç odaklı ulaşımın kilit rolünü üstlenen bu önemli isim yıllar içerisinde yeni bir jenerasyona da büründürülerek kullanıcılara buluştu. Avrupa başta olmak üzere Amerika pazarına da sunulan yeni jenerasyonun geleceği ise çok fazla uzun sürmedi. Elektrik dönüşümünün eşiğinde yepyeni bir yol çizen Volkswagen, geçtiğimiz yıl üretimini sonlandırdığını açıkladığı ikonik modeli için duygusal bir video yayınladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Beetle macerası biter, elektrik macerası başlar

2020 yılıyla birlikte elektrikli otomobil sınıfında ciddi bir ivmelenmeyle karşımızda olacak Volkswagen, kısa süre önce üretim planlamasını da daha kısa vadeye çektiğini duyurmuştu. Rakipleri öncesinde kullanıcılara zengin bir ürün çeşitliliği sunmak isteyen markanın Beetle videosunda da bunu net şekilde görebiliyoruz. Üzerinde güzel çalışılmış bir çizgi film havasında geçen videoda, Beetle’ın jenerasyondan jenerasyona uzanan etkisi ve insanların hayatındaki yeri de keyifli bir şekilde vurgulanıyor. Otomobil tarihinin unutulmaz karakterlerinden biri olmaya devam edecek olan Beetle’ın gelecek yıllardaki pazar durumuna göre belki tam elektrikli olarak ikinci bir geri dönüşüne de şahit olabiliriz. Kim bilir… İlgili videoya ana görsel üzerinden ulaşabilirsiniz.