reklamı kapat

POPÜLER

1 milyon dolar istenen 1964 Volkswagen Beetle, dış basının gündeminde

Üretildiği yıl bir kullanıcı tarafından satın alınan 1964 Volkswagen Beetle, neredeyse hiç kullanılmadan uzun yıllardır garajda bekliyor.

İkinci Dünya Savaşı sonrasının ikonlarından birisi olarak hemen herkesin akıllarında yer edinen Volkswagen Beetle, bugün hala hatırı sayılır bir kitleye sahip. Ferdinand Porsche ve Adolf Hitler gibi isimlerin üretim sürecinde olmasından ötürü ayrı bir hikayesi de olan otomobil, modifikasyon ve restorasyon projelerinin de aranan isimlerinden birisi konumunda. 1938 yılında başlayan macerasında bugüne kadar pek çok örneğiyle karşılaştığımız Beetle, şu anda karşımızda duran örneğiyle ise istisnai bir olayın başrolünü ele geçirmiş durumda. Amerika’nın Oregon eyaletinde bir garajdan çıkan 1964 model yıllı bu örnek, orijinallik söz konusu olduğunda dünyanın en kullanılmamış Beetle versiyonu olabilir. Eğer herhangi bir yanlışlık yok ise bu Beetle sadece 35 kilometrede. Evet, sadece 35!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fabrika ayarında

Dış basının gündemine oturan otomobilden gelen bilgilere baktığımızda, Rudy Zvarich isimli bir kullanıcı tarafından satın alındığını görüyoruz. Gerçekleştiği söylenen satın alma işleminin ardından arkadaşının garajına gitmek için yola koyulan Zvarich, 2 yıl gibi bir süre boyunca aracı burada beklemeyi tercih etmiş. Takvimler 1966 yılını gösterdiğinde oradan çıkartılarak yeni yerine götürülen Beetle, 2016 yılına kadar bir daha hiç güneş yüzü görmemiş. 2014 yılında Rudy Zvarich’in hayatını kaybetmesiyle birlikte çevresindekiler tarafından iyice dillenmeye başlanan Beetle’ın hikayesi, bugün karşımıza 1 milyon dolarlık etiket fiyatıyla birlikte çıkıyor. İçerisinde orijinal silecek seti, yan aynaları ve kutuları dahi bulunan otomobil, saklı bir cennet misali bunca yıl bekletilmiş. Kokpit bölümüne baktığımızda da, herhangi bir deformasyonun var olmadığını çok net bir şekilde görebiliyoruz. Peki siz bu otomobil için ne kadar değer biçerdiniz?