reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Beetle Ora Punk Cat

Gerçekleşen tanıtımı sonrası “Çinli Volkswagen Beetle’a” yakından bakın

Çinli Volkswagen Beetle olarak nam salan ORA markasının projesi, fuarın açılmasıyla birlikte somut dinamiklerine kavuşuyor.

Şanghay Otomobil Fuarı öncesinde organizasyona getirileceğini öğrendiğimiz modeller arasında en merak edilenlerden birisi de “Çinli Volkswagen Beetle” olarak nam salan proje oldu. Bölgenin önemli gruplarından birisi olan Great Wall Motors‘un bünyesinde faaliyet gösteren ORA markasının bir projesi olarak duyurulan araç, kapıların açılmasıyla birlikte artık somut olarak karşımızda duruyor. 2020 yılının ilk dönemlerinde üretim süreci sona erdirilen Beetle’ı modern dokunuşlarla yeniden yorumlayan projen için “Punk Cat” adının belirlendiğini de resmi tanıtımla öğrenmiş olduk.

Volkswagen Beetle Ora Punk Cat

Volkswagen Beetle çizgileri dört kapı formunda

ORA markası Punk Cat projesinin rakamsal verileriyle ilgili hiçbir şey paylaşmamayı tercih ediyor. Bu durum aracın seri üretim niteliğine taşınıp taşınmayacağı bilinmezliğiyle aynı. Bu noktada sadece aracın tasarımındaki kilit noktalar üzerinden geçebiliyoruz. Punk Cat’i Beetle’dan ayıran en büyük özelliği dört kapılı olması. Kullanılan platformun esnekliği sayesinde arka taraftaki yolcular için hiç fena sayılmayacak bir diz mesafesi de barındıran araçta cam tavan kullanılması da içerideki atmosferi bir adım yukarı taşıyor. Retro tasarımın modern parçalarla harmanlandığı projede klasik formda gelen direksiyona dijital sürücü ekranı ve büyük bir merkezi multimedya ekran eşlik ediyor. Aracın vites seçicilerini de içerisine alan orta konsol yapısı da genel karakteri kadar ilgi çekmiş durumda. Punk Cat projesi fuarın gözdelerinden biri olmaya bir süre daha devam edecek.

İlginizi çekebilir

MG ZS EV tanıtımı