reklamı kapat

POPÜLER

Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Günün ücretsiz oyunu: Horizon Zero Dawn: Complete Edition

Sony, kısa süre önce sözü verilen güzel adımı attı ve Horizon Zero Dawn: Complete Edition ücretsiz yapıldı. İşte bilinmesi gerekenler;

Son yıllarda çıkan en güzel oyunlardan Horizon Zero Dawn, spesifik olarak PS4 ve PS5 sahipleri için ücretsiz yapıldı. Oyun 14 Mayıs tarihine kadar PS Plus üyeliği aranmadan ücretsiz olarak elde edilebiliyor.

Oyunun tam olarak “Complete Edition” versiyonu ücretsiz olarak veriliyor ve bunun içerisinde “Frozen Wilds”  eklentisi de yer alıyor. Bu da oyunu oynamamış olanları fazlasıyla sevindiriyor.

Zero Dawn, hem grafikleri hem mekanikleri hem de senaryosu ile mutlaka göz atılması gereken yapımlar arasında yer alıyor. Oyunun ilk olarak 2017’de PS4 için çıktığını, daha sonra da PC tarafına getirildiğini hatırlatalım. PC fiyatı şu an tam 275 TL.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ücretsiz Horizon Zero Dawn: Complete Edition oyuncuları sevindirdi

Sony hatırlarsınız en son PlayStation 5 için verdiği güncelleme ile gündemde gelmişti. Büyük güncelleme ile kişiler oyunlarını harici depolama birimlerine indirebilir hale geldi.

Ancak oyunlar harici depolama birimlerinden oynanamayıyor. Oynanmak istenilen oyunlar harici depolama biriminden SSD’ye aktarılacak.

Bunun arkasında PS5’deki SSD’nin çok ama çok hızlı olması yer alıyor. Sony ve firmalar oyunları bu SSD ve özel mimari üzerine kuruyor. Harici depolama birimleri bu hıza ulaşamıyor.

Yeni güncelleme ile konsola bazı monitörler için 1080P / 120 Hz oyun desteği getirilmiş durumda. Ayrıca konsol artık HDR olmayan içeriklerde çıkışı otomatik olarak SDR için değiştirebiliyor.

Hepsine ek olarak yeni bir HDMI seçeneği getiren Sony, PS5 açıldığı zaman bağlı televizyonun otomatik olarak açılmasını sağlıyor. Bu oldukça kullanışlı görünüyor. Bir diğer seçenek ise TV kapatıldığı zaman PS5’i uyku moduna geçiriyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit