reklamı kapat

POPÜLER

1979 Volkswagen Beetle

Dünyanın en temiz Volkswagen Beetle Convertible’ı, fiyatıyla son modellere meydan okuyacak

Dünyayı kasıp kavuran klasik Volkswagen Beetle orijinal versiyonu, ilk günkü kataloglarıyla birlikte yeni sahibine kavuşacak.

Günümüz otomobil dünyasında karşımıza çıkan pek çok otomobilde rakamsal değerleri, teknolojik asistanların ve elektronikleşmenin ne denli ileri seviyede olduğunu görüyoruz. Bizleri sürücüsüz dünyaya çıkartacak olan bu rota her ne kadar ileriye giderse gitsin, bazılarımız için otomobil denildiğinde akıllara klasik modeller gelecek. Mustang ve Camaro örneğinde de çok net görebildiğimiz gibi pek çok otomobil meraklısı için güncel jenerasyonlardan ziyade 1967 ve 1970‘li yıllara ait bir canavara sahip olmak çok daha cazip gelmekte. Bunun güzel örneklerinden birisi de hiç şüphesiz klasik Volkswagen Beetle. Özellikle Pre olarak bilinen versiyonları günümüzde dahi ciddi rakamlara satılan Beetle’ın önümüzdeki günlerde açık artırma usulü satışa çıkacak bu versiyonu temizliğiyle bir çok kişiyi şaşırtıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzdeki ay satışta

Geçtiğimiz yıl Steve Jobs’ın BMW Z8‘nin açık artırma yoluyla satışını gerçekleştiren RMSothebys‘in düzenleyeceği etkinlikle yeni sahibine kavuşacak olan 1979 Volkswagen Beetle Convertible’ın 40.000 ile 50.000 dolar arasında bir fiyatla alıcı bulması bekleniyor. Günümüz şartlarında neredeyse son model bir Golf R ile eşdeğer olan bu fiyatın telaffuz edilmesindeki en büyük etmenlerden birisi, aracın kondisyonu kadar sadece 1.287 kilometrede olması. Dış, iç ve motor bölümündeki temizlik ve bakım ile bunu fazlasıyla hissettiren Volkswagen Beetle Convertible, dünyanın en çok satan otomobillerinden birisinin bugün en canlı örneği konumunda. Nisan ayının ilk haftası içerisinde düzenlenecek olan etkinlikle podyuma çıkacak olan aracın hava soğutmalı motoru 48 beygirlik güç üretirken şanzıman ayağında dört ileri ünite kullanılıyor. Günümüzde satışta olan versiyonu için üretimden kaldırılma planları duyulan Volkswagen Beetle’ın elektrik geleceğine rol alıp almayacağı ise henüz muamma.