reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Beetle Ora

Volkswagen Beetle genleri Çin’de elektrikli olarak yeniden doğuyor

Bu ay içerisinde gösterimi yapılacak olan Volkswagen Beetle merkezli konsept projede, Great Wall Motors’un alt markası ORA’nın imzası var.

Çin’in otomotiv alanında en büyük gruplarından birisi olan Great Wall Motors, bünyesindeki markalar üzerinden gündeme gelmeyi sürdürüyor. Grubun son dönemlerde öne çıkan ismi ORA, bu ay içerisinde düzenlenecek Şanghay Otomobil Fuarı’nda sergilemek üzere ilgi çekici bir projenin duyurusunu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl üretimine son verilen Volkswagen Beetle merkezli olan bu projede, efsane modelin genleri tamamen elektrikli altyapı üzerine yeniden canlandırılıyor. Henüz ismi açıklanmayan konseptinde dört kapılı olarak uyarlanmış olması dış tasarımda şüphesiz öne çıkan noktalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Beetle merkezli projenin teknik detayları da bilinmiyor

Projeyle ilgili masada görünen fotoğraflarda büyük oranda klasik çizgilere sadık kalınan bir modernleştirme operasyonu karşımıza çıkıyor. Işıklandırma gruplarında LED teknolojisiyle desteklenen klasik tasarımda çift bölgeli renk uygulaması da genel yapının etkisini artıran detaylar arasında. Aracın kokpit kısmı da klasik ile modern tasarımın güzel bir harmanını içeriyor Direksiyon ve klima çıkışlarında eski tip yapınını konumlandırıldığı konseptte dijital multimedya ekranı da güncel dünyanın standartlarını yansıtıyor. ORA markasının halihazırda ürün gamını oluşturan iQ, R1 ve R2 modelleri, bu konseptteki teknik beklentilerin temelini oluşturuyor. Eğer bu senaryo gerçeğe dönerse yaklaşık 45 beygir güce ve 33 kWh kapasiteli bataryaya sahip olacak bir elektrikli otomobil bizi karşılayabilir. Modelle ilgili tüm gelişmeler önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

İlginizi çekebilir

MG ZS EV tanıtımı