reklamı kapat

POPÜLER

Son üç yılın ralli şampiyonu 1970 Beetle’a Volkswagen’den resmi destek

Baja 1000 yarışlarında mücadele edecek olan modifiye edilmiş 1970 Volkswagen Beetle, üç yıllık geçmiş başarısını artık resmi sponsorlukla sürdürmeye çalışacak.

Amerika’nın hızla büyüyen motor sporları organizasyonu olan GRC (Global Rally Cross) yarış tutkunlarının kıyasıya mücadelesine sahne oluyor. Son üç yıldır Andretti Rallycross takımı tarafından domine edilen yarışlarda yer alan otomobiller, model yılı fark etmeksizin katılım sağlıyor. Markalardan bağımsız geliştiricelerin katılım sağladığı organizasyonda Volkswagen‘den önemli bir hamle geldi. 1970 model Beetle ile elde ettikleri başarıyla ödüllere ambargo koyan Josh McGuckin ve ekibi bu yıl düzenlecek olan Baja 1000 yarışlarında Volkswagen Amerika sponsorluğunda mücadele edecek. Volkswagen’in resmi kaynakları üzerinden duyurulan sponsorluk projesi, Denver merkezli yarış takımına NOS etkisi yaratacak gibi gözüküyor.

1970 Volkswagen Beetle ikonik yapısından parçalar taşıyacak

Bu ay içerisinde koşulacak olan yarışa Class 11 Beetle ile katılacak olan ekip, ikon haline gelmiş bu “böceği” gezegenin en sıkı örneklerinden birisine çeviriyor. “Tope” olarak özel bir isimle karşımıza çıkan modifiyeli Beetle versiyonunda 1.6 litrelik hava soğutmalı motorun kullanımına devam edilecek. Daha çok diferansiyel, lastik ve süspansiyon gibi altyapı elemanları yarış koşullarına göre elden geçirilen aracın gövdesine güçlendirme takviyesi de ihmal edilmemiş. 14-18 Kasım arasında 1.825 kilometrelik rotada koşulacak olan yarışta Meksika’ya da konuk olunacak. Yarışı iple çekenler arasına katılan Volkswagen Amerika’nın ardından meraklılarının bu ekibe çok daha dikkat etmesinde fayda var.