reklamı kapat

POPÜLER

Vedaya hazırlık; Volkswagen Beetle satın almak için son fırsat

Önümüzdeki yıl ile birlikte yeni serisi için son kez üretim bandına çıkacak olan Volkswagen Beetle, vedasını “son sürümü” ile yapacak.

İstenilen satış rakamlarına bit türlü ulaşılamaması ve emisyon skandalıyla birlikte ortaya çıkan ciddi kayıplar… Volkswagen’in geçtiğimiz yıl içerisinde Scirocco ile birlikte fişini çekmek durumunda kaldığı Beetle için uzun bir süredir çıkış yolu bulunabilmesi üzerine senaryolar gündeme getirildi. Elektrik geleceğinde yer alabileceğine dair önemli beklentilerin oluştuğu modelde bu dönüşümle birlikte dört kapılı olabileceğine dair iddiaları masada gördük. Şimdilik masada durmaya devam eden bu görüşlerin karşısında ise artık gerçeğe dönüşmeyi bekleyen net bir durum var. Beetle üretiminin resmi olarak son aşamasına gelinmesi. Önümüzdeki yıl ile birlikte bu senaryoyu hayata geçirecek olan Volkswagen, meraklıları için veda niteliğinde bir son şans hazırlığına girişiyor. Türkiye pazarındaki meraklılarını da nispeten teselli edecek bu çalışma, “Final Edition” versiyonunun da kapılarını aralayacak. Mitsubishi’nin EVO için de gerçekleştirdiği bu hamleyle birlikte son jenerasyon Beetle’ın koleksiyonluk değeri de garanti altına alınacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oklar nereyi işaret ediyor?

Volkswagen cephesinden yapılan resmi açıklamalar arasında dolaştığımızda, Beetle’ın 2019 model yılıyla birlikte dört farklı versiyonla kullanıcılarla buluşacağını görüyoruz. Amerika pazarı baz alınarak yapılan versiyonlar S, SE, Final Edition SE ve Final Edition SEL olarak değişiklik gösteriyor. Gözlerin üzerinde olacağı Final Edition versiyonlarının şu aşamada ne gibi farklılıklar barındıracağını bilmiyoruz. Lakin tahminlerin özel renk seçenekleri, döşeme ve jant gibi karakteristik parçalar üzerine olduğunu da sizlerle paylaşabiliriz. Eğer büyük bir sürpriz olmaz ise 2019 Beetle’ların hepsinde 174 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 2.0 litre TSI makineyi göreceğiz. Bu yılın son dönemiyle birlikte daha net detaylar almayı beklediğimiz modelle ilgili maceranın nasıl son bulacağını hep birlikte göreceğiz.