reklamı kapat

POPÜLER

Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8

Steve Jobs’un sahibi olduğu BMW Z8, rekor fiyatla açık artırmada

Apple‘ın efsanevi kurucusu Steve Jobs, geçmişte elini değdirdiği her ürünü altına çevirmeye devam ediyor. Bu sefer ise sahibi olduğu BMW Z8, rekor fiyattan açık artırmaya çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta imzasının bulunduğu dergi tam 50 bin dolara satılan Steve Jobs, bu sefer daha büyük bir konuyla gündemde. Jobs’un 2000 yılında satın alıp 2003 yılında sattığı lüks süper otomobil BMW Z8, Sotheby tarafından açık artırmaya çıkartılıyor. 2003 yılında bu yana Los Angeles’da yaşan yeni sahibinde yer alan araç, söylendiği kadarıyla sadece 25 bin kilometre yol yapmış durumda. Tüm orijinalliğiyle korunan BMW Z8, 1999 ile 2003 yılları arasında 5.700 adet üretilmiş bir ikonik otomobil. Plakası yeni sahibi tarafından Jobs Z8 yapılan otomobil, CEO’nun nefret ettiği kapaklı bir Motorola araç telefonuna dahi sahip.

Steve Jobs BMW Z8
Steve Jobs BMW Z8

Steve Jobs’un BMW Z8 aracı çok değerli

Efsane ismin bu otomobili Oracle CEO’su Larry Ellison sayesinde satın aldığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Efsaneye göre Ellison, Jobs’u otomobili almaya “Z8’in modern otomotiv mühendisliği ve ergonomisinin bir örneği olduğunu ve Steve’in kendi ürünlerini ve ruhunu yansıtıyor.” söylemleriyle ikna etmiş. Temiz Z8 modelleri şu an Amerika’da 165 bin ile 200 bin dolar arasında satılıyor. Steve Jobs’un sahibi olduğu modelin ise 300 bin ile 400 bin dolar arasında bir fiyata gideceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki ay New York‘ta yapılacak açık artırmanın sonucu hakkında bir tahmininiz var mı?