reklamı kapat

POPÜLER

Cehennem Silahı beyaz perdeye geri dönüyor

Beyaz perdenin efsane serilerinden kabul edilen Cehennem Silahı geri dönmeye hazırlanıyor. Şimdilik Cehennem Silahı 5 ismiyle anılan projenin orijinal ekibi bir araya getirmesi planlanıyor. Eğer her şey arzu edildiği şekilde gelişirse izleyiciler nostalji dolu anlar yaşama fırsatı yakalayacak!

Son zamanlarda sevilen pek çok serinin sinemaya dönüşüne şahit oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde Jackie Chan yeni Bitirim İkili filmi için kolları sıvadıklarını duyurmuştu. Şimdi benzer bir durumun Cehennem Silahı serisi için de geçerli olacağı anlaşıldı.

İlk olarak 1987 senesinde izleyici karşısına çıkan bu seri Mel Gibson ve Danny Glover’ı bir araya getirmişti. İkili daha sonra devam filmlerinde izleyici karşısına çıkmayı sürdürdü. Son olarak 1998’de izleyici karşısına çıkan seri uzun zamandır sessizliğe gömülmüştü. Bu durum da Lethal Weapon’ın seyircilere vedası olarak yorumlanmıştı. Öyle ki geçtiğimiz sene Lethal isminde bir dizi uyarlaması bile çıktı. Ciddi bir başarı elde edemeyen dizinin devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

Orijinal ekip bir araya geliyor

Öte yandan Deadline‘ın haberine göre Cehennem Silahı’nı efsaneleştiren ekip yeniden bir araya gelmeye hazırlanıyor. Bu da Mel Gibson ve Danny Glover’ın yanı sıra serinin yönetmenliğini üstlenen Richard Donner’ın beşinci film için çalışmalara başladığı anlamına geliyor. Doğrusu seneler sonra gelen devam filmi ne kadar başarılı olur bilemiyoruz. Fakat filmin fazlasıyla nostaljik olacağı kesin.