reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü otomobil tasarımcısı Henrik Fisker: “Hiç kimsenin sahip olmadığı bir teknolojiye sahibiz”

Dünyanın en önemli otomobil tasarımcılarından biri olan Henrik Fisker, kendi adı altında üreteceği otomobille alakalı bir hayli iddialı açıklamalarda bulundu. Fisker üreteceği yeni model ile birlikte piyasaya bambaşka bir boyut getirmeye hazırlanıyor.

Aston Martin DB9, Aston Martin V8 Vantage, BMW Z8 ve BMW X5 modellerindeki imzasıyla tanınan Henrik Fisker, 2007 yılında kendi markası ile adım attığı elektrikli lüks otomobil pazarına yepyeni bir standart getirmeye hazırlanıyor. 2013 yılında ara verdiği otomobil üretimine tekrar iddialı dönüş yapmayı hedefleyen Fisker’ın hedefi tek şarj ile neredeyse 645 km mesafe kat edebilen bir süpersport model üretmek. Bu planları çekici kılan bir diğer etmen ise üretilecek aracın 40.000 dolar‘ın altında bir rakama satışa çıkabilme ihtimalinin olması.

henrikfiskermain
Konu ile ilgili Bloomberg‘e açıklamada bulunan Henrik Fisker, “Projeyi saklı tutmak konusunda bir hayli titiz davrandık. Geride bıraktığımız iki yıl boyunca elektrikli otomobil teknolojileri üzerine oldukça zaman harcadım ve markamıza farklılık kazandıracak bir proje geliştirdim. Şu anda bizden çok daha büyük firmaları bile geride bırakacak olan bir geliştirme stratejisini ortaya koyduk. Hiçkimsenin sahip olmadığı hatta yaklaşamadığı bir teknolojiye sahibiz.” diyerek bir anda tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Oyunun kurallarının değiştirecek sloganı ile ipuçlarını Twitter hesabından paylaşan Fisher’ın projesi şimdiden merakla bekleniyor.