reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü tasarımcı Henrik Fisker “dünyanın en teknolojik otomobilinin” tanıtım tarihini açıkladı

25 Nisan 2017

Geride bıraktığımız ekim ayında oldukça sınırlı görseller ve teknik değerlerle karşımıza çıkan EMotion, elektrikli otomobil sınıfına oldukça iddialı bir giriş yapacak.

Aston Martin DB9, Aston Martin V8 Vantage, BMW Z8 ve BMW X5 modellerindeki imzasıyla en önemli otomobil tasarımcılarından biri olarak bilinen Henrik Fisker‘in dünyanın en teknolojik otomobili olarak tanımladığı otomobili EMotion‘ın ilk resmi detaylarının ortaya çıkasının üzerinden yaklaşık altı ay geçti. 2007 yılında kendi markası ile adım attığı elektrikli lüks otomobil pazarına yepyeni bir standart getirmek için Nanotech Energy ile bir araya gelerek yeni Fisker Nanotech imzasıyla grafen teknolojisine yer veren tasarımcı ilk modelin 645 kilometrelik menzil değeriyle geleceğini duyurmuştu. 260 km/s maksimum sürat değeri ve otonom sürüş teknolojisi vadeden araçla ilgili resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Fisker, modelin resmi tanıtım tarihini duyurdu.


Tesla Model S’e rakip olacan EMotion’da kullanılacak komponentlerde karbonfiber ve alüminyum elementler yer vereceğini açıklayan Fisker aracın tüm resmi detaylarıyla 17 Ağustos‘ta tanıtılacağını ilan etti. Fisker’in oldukça iddialı olduğu modelle ilgili akıllardaki en büyük soruysa etiket fiyatıyla alakalı. Bu konuyla ilgili henüz detay vermeyen Henrik Fisker’in aracın menzil değerinde ayrıca iyileştirme yapabileceği de geçtiğimiz dönemde yaptığı “Hiç kimsenin sahip olmadığı bir teknolojiye sahibiz” açıklamasıyla daha çok konuşulur duruma geldi. Hızlı şarj teknolojisiyle gelmesini beklediğimiz modelle ilgili son detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR