reklamı kapat

POPÜLER

“Dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili” ile tanışın: Fisker EMotion

31 Ekim 2016

Henrik Fisker‘in merakla beklenen elektrikli modeli resmi olarak karşınızda. İşte kendine özgü teknolojiyse Fisker EMotion.

Hiç kimsenin sahip olmadığı bir teknolojiye sahibiz” açıklaması ardından sızıntılar ve resmi fotoğraflar. Henrik Fisker’in otomobil dünyasının tüm şimşeklerini üzerine çekiş hikayesi işte böyle başladı. Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olma parolasıyla, 645 km’lik menzil değeriyle ve kendine özgü teknolojisiyle bir süredir merakla beklenen ve adı sır gibi saklanan Fisker’in yeni modeli EMotion resmi olarak karşımızda.

Geçtiğimiz süreçte resmi olarak açıklanan 645 km menzil değerine ek olarak açıklanan değer maksimum sürat verisi oldu. Fisker EMotion 260 km/s maksimum sürate ve tamamen otonom sürüş sistemiyle kullanıcılara sunulacak. Fisker EMotion‘ın resmi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte modeli özel kılan özelliklerde gün yüzüne çıkmaya başladı. Henrik Fisker ve ekibi EMotion’da kullanılacak komponentlerde karbonfiber ve alüminyum elementler yer alıyor. Elektrikli motor teknolojisi kanadında, Fisker ve Nanotech Energy’nin bir araya geldiği yeni oluşum Fisker Nanotech imzasıyla grafen teknolojisine yer veriliyor.

Fisker EMotion, adaptif LED aydınlatmaları, merkezde konumlandırılan radar ve kamera sistemi, otonom sürüş teknolojisi, kendine has materyali ve geniş iç hacmiyle önümüzdeki yıl düzenlenecek tanıtım organizasyonuyla kullanıcılarla buluşacak. Düzenlecek tanıtım etkinliğinin ardından Amerika’da var olan fabrikada üretilecek olan Fisker EMotion’un 2017’nin ikinci çeyreğinden itibaren sipariş teslimatlarına başlanması planlanıyor. Geçtiğimiz süreçte açıklanan 40.000 dolarlık fiyatınsa ne derece gerçekçi olduğunu ise önümüzdeki yıl belli olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

““Dünyanın en teknolojik elektrikli otomobili” ile tanışın: Fisker EMotion” için 2 cevap

  1. Abra Kadavra dedi ki:

    Lanet olasıca memleketin kleptokrasi düzeninde bu arabalara bu ÖTV + KDV ‘ler ile binmek hayal hayal !! Bu doymak bilmeyen arsızlar yüzünden açız açıktayız. Oysa, azıcık delikanlı olsalar, insan olsalardı yiğit olsalardı, uşak olmasalardı, köpek olmasalardı, bu yüce milletin onlara verdiği bu iradeyi vergisiz, enflasyonsuz bir ülke hâline getirirdiler bizler de bu arabalara çok rahat binebilirdik. Sadece ulusal madenlerimizi, kaynaklarımizi kullanabilme delikanliligini sahip olabilselerdi peşkeş çekmeselerdi yeterdi. Varsın olsun yine yeselerdi, çalsalardı çırpasalardı razıydık. Ama köpek olmasalardı. Log sansür koyma adam ol.

  2. fisker dedi ki:

    İşte bu!