reklamı kapat

POPÜLER

“Dünyanın en teknolojik otomobili”nin tasarım bilinmezliği sona erdi

Henrik Fisker, merakla beklenen elektrikli otomobilinin dış tasarımını resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafla tamamladı.

645 km menzil, 260 km/s maksimum sürat, tamamen otonom sürüş teknolojisi, geliştirilmiş aerodinami, alüminyum-karbon fiber karşımı gövde komponentleri, kelebek yapıda kapılar, grafen teknolojisi ve 40.000 doların altında fiyat. Danimarkalı tasarımcı Henrik Fisker‘in “Dünyanın en teknolojik otomobili” olarak Ekim ayının sonunda karşımıza çıkardığı elektrikli otomobili EMotion artık tüm hatlarıyla karşımızda.

fiskeremotion3

Fisker, tanıtımda sadece ön ve yan cepheden tasarım hatlarını gösterdiği otomobilinin arka tasarımını da karşımıza çıkararak akıllardaki soruyu ortadan kaldırdı ve tasarım yapbozunun dış kısmını tamamladı. Resmi twitter hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafla birlikte arka kısmında yüksek ve kaslı bir yapıyla karşımıza çıkan EMotion’da en dikkat çeken kısım ışıklandırmalarda. Tamamen ince bir çizgi halinde olan LED farlar doğrusunu söylemek gerekirse karakteristik bir hat yaratıyor. Bununla birlikte aracın genel hatlarına oranla daha “uysal” bir arka difizörle karşılaşıyoruz. Fisker EMotion’ın önümüzdeki yıl içerisinde üretime hazır haliyle tanıtılması bekleniyor.