reklamı kapat

POPÜLER

Henrik Fisker’in elektrikli otomobili ortaya çıktı

Henrik Fisker‘in oldukça iddialı açıklamalarla lanse ettiği yeni elektrikli modelin tasarım hatlarını net gösteren ilk fotoğraf yayınlandı.

Tasarımcı Henrik Fisker‘in iki gün önce resmi Twitter hesabından takipçileriyle paylaştığı elektrikli otomobilinin ilk görüntüsüyle modelin kelebek kapı özelliğine sahip olacağını ortaya koymuştu. Paylaşılan ilk fotoğraflarla birlikte modelin bir sedan olacağı da resmiyet kazanmıştı. Fisker yine resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafta modelinin resmi olarak ilk kez yüzünü ortaya koydu.

henrikfiskercar
Fisker’ın tek şarjla neredeyse 645 km mesafe kat edebilen bir süpersport model üretmek üzerine ortaya çıkardığı modeli için artık son adımlar atılıyor. Otomobilin ön tasarım hatlarını ilk defa bu kadar net olarak gösteren fotoğrafta yere yakınlığa aerodinamik hatlara dikkat çeken Fisker, adaptif LED aydınlatmalarla birlikte merkezde konumlandırılan radar ve kamera sistemine dikkat çekiyor. Buda modelin ileri otonom sürüş teknolojisine sahip olabileceği ile alakalı güçlü sinyallerden biri olarak dikkat çekiyor. Fisker modeli 40.000 doların altında bir rakama satışa çıkartmayı hedefliyor.