reklamı kapat

POPÜLER

Üç dakikada Apple.com tarihi [Video]

Apple.com sitesi geçtiğimiz günlerde 20. yaşını kutladı. Bu vesile ile sitenin ve dolayısıyla Apple ürünlerinin 20 yıllık değişimini gözler önüne seren bir video hazırlandı.

Video 1996 senesinde başlıyor. Ardından Steve Jobs‘un 1997‘de firmaya dönmesiyle modern dönem başlıyor. Video sayesinde Apple’ın bir bilgisayar firmasından elektronik devine dönüşmesini görüyoruz. Bu süreçte iPod, iPhone ve iPad gibi ürünler piyasaya sürülüyor. Apple ürünlerinin tasarımı da zaman içinde büyük bir değişime uğruyor. Başlangıçta tüplü televizyonları andıran ekranlar ile ince olarak adlandırılmasına rağmen kalınlığı ve ağırlığıyla dikkat çeken Mac’ler göze çarpıyor. Cihazlar giderek daha ince ve hafif bir hal alıyor. Apple.com‘dan alınan görüntüler sayesinde Steve Jobs‘un vefat ettiği veya The Beatles‘ın iTunes‘ta yerini aldığı önemli günleri de görüyoruz.

Bunun yanı sıra “Cebinizde 1000 şarkı” sloganıyla yola çıkan iPodlar da 15. yaşını kutluyor. Apple‘ın son yirmi senesine haberin başlangıcındaki video ile göz atabilirsiniz.