reklamı kapat

POPÜLER

Çıkış tarihi ortaya çıkan BMW 8 Serisi için iki yeni model iddiası

BMW’nin binek segmentteki en tepe modeli olmaya hazırlanan BMW 8 Serisi‘nin detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Üstelik yeni gelişmelerle birlikte.

BMW’nin, Mercedes’in S Class serisine karşı en büyük rakip olarak gösterilen ve markanın binek araç segmentinin en tepe noktasına yer alacak olan yeni BMW 8 Serisi‘yle ilgili detayları geçtiğimiz günlerde sizlerler paylaşmıştık. Aradan geçen sürenin ardından BMW’nin planları arasında kesin olmamakla beraber yeni gelişmelerin yaşanabileceği sinyalleri gelmeye başladı.

bmw8serisicoupe
Almanya merkezli kaynakların iddiasına göre Mercedes’in S Class Coupe ve Cabriolet modelleriyle birlikte yeni bir strateji içerisine girmeyi düşünen BMW, M departmanının V12 motorla kombin edeceği M8 modelini devreye sokabileceği söyleniyor. BMW 8 Serisi’nin ilk resmi adımlarının 2018 yılında atılması beklenirken modelin Convertible modeli için ise 2019 yılı işaret ediliyor. CLAR mimarisi üzerine inşa edilecek olan 8 Serisi, BMW ailesinin en uzun modeli olmaya hazırlanıyor. BMW ekibi, aracın motor karakterini tamamlayacak şekilde sportif tasarım hatlarına sahip olmasında oldukça titiz olduğu da belirtiliyor.