reklamı kapat

POPÜLER

Henrik Fisker’in iddialı otomobili EMotion’ın seri üretim versiyonu göründü

Sekiz aylık bir zaman zarfının ardından seri üretim versiyonuyla yavaş yavaş kendisini gösteren EMotion iddiasını sürdürüyor.

Aston Martin DB9 ve V8 Vantage ile BMW Z8 ve X5 modellerindeki imzasıyla günümüzün en önemli otomobil tasarımcılarından biri olarak bilinen Henrik Fisker‘in oldukça iddialı açıklamalarla tanıttığı elektrikli otomobiliyle ilk olarak Ekim 2016‘da tanışmıştık. EMotion adıyla karşımıza çıkan otomobil 645 kilometrelik menzil, 260 km/s maksimum sürat değeri ve otonom sürüş teknolojisiyle Tesla’nın yeni ve en ciddi rakiplerinden birisi olarak gösteriliyor. O dönem konsept yapısıyla karşımıza çıkan aracın seri üretime hazır versiyonuyla ilgili yeni görseller ve detaylar paylaşan Henrik Fisker ilk baştaki iddiasını halen sürdürüyor.


Seri üretiminin 2019 yılı itibarıyla başlaması beklenilen aracın dış tasarım hatlarına bakıldığında konsept versiyona büyük oranda sadık kalındığını görebiliyoruz. Fisker’in en başarılı olduğu konulardan olan özgünlük konusunda burada da belirli standartları yakaladığını söyleyebildiğimiz EMotion ile ilgili şu anlık en büyük soru işaretiyse açıklanan teknik değerlerde olumlu veya olumsuz değişimlerin gözlemlenip gözlemlenemeyeceği. 129.900 dolarlık fiyatla satışa sunulması beklenen aracın rakip olarak gösterildiği Tesla ile arasında rekabeti ne derece etkileyeceği de önümüzde duran soru işaretleri arasında. 17 Ağustos‘ta tanıtılacağını geçtiğimiz süreçte açıklanan EMotion ile ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.