reklamı kapat

POPÜLER

Roewe Jing

Roewe Jing; tasarım ilhamı balinadan gelen SUV

Şangay’daki fuar kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Roewe Jing, balinalardan gelen ön yüzüyle son dönemlerin ilgi çekici projeleri arasında.

Kısa süre önce Türkiye satışları başlayan MG ZS EV ile adını daha fazla duymaya başladığımız Çinli dev SAIC, Şanghay Otomobil Fuarı’nda pek çok alt markasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Grubun çatısı altında yer alan Roewe de organizasyon kapsamında akılda kalıcı işler ortaya koyanlardan birisi oldu. Tasarım ilhamı balinadan alınan Roewe Jing, markanın yeni nesil modellerinde kullacağı pek çok ilki üzerinde barındırmasıyla da öne çıkıyor. Teknik nitelik bazında herhangi bir detayı paylaşılmayan projenin önümüzdeki süreçte nasıl bir formatla ürün gamına yansıtılacağı da merak konusu.


İlgi çekici detaylarıyla Roewe Jing

Jing’in tasarımındaki balina etkisi fark edileceği üzere ön bölümden oluşuyor. Balinaların ağız bölümlerinde filtrelemeye yaratan bu bölümün bir otomobile yansıtılması da sektörde bir ilk niteliğinde. Izgaraya tane tane işlenen çizgisel form la birlikte bumerang formunda tasarlanan Slim-LED gündüz farları ve ana ışıklandırmalarla birlikte güzel bir bütün oluşturmuş görünüyor. Jing’in arka tarafı da güncel pazarda satışta olan pek çok modelden farklı bir dizilimde. İki farklı parça halinde tasarlanan ışıklandırmalar özellikle gece sürüşlerinde karakteristik bir yapının ortaya çıkmasına olanak tanıyor. Roewe ekibi Jing projesini konsept olarak bırakmama konusunda bir hayli kararlı. Aracın seri üretime taşınması konusunda çalışmaların yapıldığı bilgisi verilirken, bu yıl içerisinde sokaklara çıkmaya hazır versiyonun tanıtılması planlanıyor. Tasarımcılar Jing’in karakteristik noktalarının büyük oranda korunarak üretime taşınacağı konusunda da ortak görüşte.

İlgili video

Elektrikli Nissan Ariya