reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4, iPhone 6s kadar hızlı olabilir mi?

Akıllı saat pazarının en yeni üyesi Apple Watch Series 4, performansıyla göz dolduruyor. Burada yapılan bir karşılaştırma ise gerçekten dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 4, deneyenlerin oldukça beğendiği bir akıllı saat. Tasarımsal olarak değil ama teknik olarak ciddi fark yaratan model, gücünü yeni nesil 64-bit S4 işlemciden alıyor. Apple tarafından geliştirilen bu işlemciyle eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunan model, bazı uygulamalarda iPhone 6s’in performansını yakalıyor. Bu bilginin arkasında alanda tecrübeli bir geliştirici yer alıyor. Yapılan denemelere göre saat gerçek zamanlı fizik kullanarak saniyede 60 kare metal tabanlı render gerçekleştirebiliyor. Geliştiriciye göre buna benzer bir performans için en az iPhone 6s ve üzeri bir iPhone modeline gerek duyuluyor. Saatin gücünü 64-bit A9 işlemciden alan iPhone 6s ile yakın performans sergiliyor olması gerçekten oldukça dikkat çekici duruyor. Apple Watch Series 4 uzun yıllar boyunca hızından bir şey kaybetmeyecek izlenimi yaratıyor.

Apple Watch Series 4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 özelliklerine kısa bir özet geçersek

WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörü taşıyan saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, Türkiye’de 3.499 TL başlangıç fiyatına sahip.

İlgili Video

Saatin resmi tanıtım videosu