reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4
Apple Watch Series 4

Ateş ile suyun dansı; Apple Watch Series 4’ün yeni saat arayüzleri işte böyle çekildi [Video]

Apple‘ın büyük iPhone etkinliğinde tanıttığı yeni akıllı saati Watch Series 4, dikkat çeken saat arayüzleriyle geliyor. Yeni yayımlanan videonun bunların nasıl hazırlandığını gözler önüne seriyor.

Apple, geçen hafta düzenlenen büyük etkinlikte 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. Bunlara ek olarak bir de dikkat çeken yeni akıllı saat Watch Series 4 görücüye çıktı. Deneyenlerin genel olarak çok beğendiği saat, özellikle yeni saat arayüzleriyle konuşuluyor. Burada da karşımıza hareketli ateş, su ve buhar arayüzleri karşımıza çıkıyor. Bugün yayımlanan video ise bu arayüzlerde kullanılan hareketli görüntülerin bilgisayarda tasarlanmadığını kanıtlıyor. Üç arayüzü de stüdyo ortamında gerçek ateş ve su kullanarak çeken ekip, gerçekten harika bir çalışmaya imza atmış durumda. Saat şeklini andıran bir kalıpta kayıt altına alınan görüntüler, gerçekten iki şekilde de nefes kesici görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4’e bir özet geçersek

Tasarım konusunda sadece çok büyük farkları bulunmayan model, farkını teknik tarafta koyuyor. Gücünü şirket tarafından geliştirilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans getiriyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen Apple Watch Series 4, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörüyle gelen saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, artık daha iyi bir model olarak karşımızda bulunuyor. Saatin Türkiye başlangıç fiyatı 3.499 TL seviyesinde yer alıyor.