reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram
Instagram
Instagram

Instagram’dan kullanıcıları memnun edecek yeni özellikler

Sosyal medyanın kullanıcı kitlesi hızla artan platformu Instagram, yeni özelliklerle sürekli olarak güncelleniyor. İşte yapılan yeni çalışmalar.

Instagram‘ın ilk olarak resmi olarak duyurulan yeni özelliğiyle başlayalım. Bugün duyurulan bu özellik, artık kişilerin direkt mesaj üzerinden GIF yollamasına imkan tanıyor. Burada mesaj bölümüne GIF simgesi yerleştiren firma, GIPHY arşivinde yer alan içeriklere erişim sağlamanıza imkan tanıyor. Bu menüde popüler GIF içeriklerini gösteren servis, rastgele paylaşım gibi ilginç imkanları da kişilere sunuyor. Özelliğin hem iOS hem de Android tarafından kullanıma çıktığı belirtiliyor. Bu arada şirket henüz kullanıma çıkmayan bazı yeni özelliklerin de testini yapıyor. Burada karşımıza ilk olarak ülke bazlı paylaşım kısıtlama desteği çıkıyor. Bununla kişiler içeriklerinin sadece belirli ülkelerde görünmesini sağlayabiliyor. Bu özelliğin özellikle ülke bazlı reklam kampanyaları yapan şirketler tarafından çok kullanılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram
Instagram
Instagram

Instagram sürekli olarak gelişiyor

Şirket ayrıca etiketlerle de alakalı bir yenilik üzerinde çalışıyor. Biliyorsunuz kişiler daha fazla etkileşim alabilmek adına paylaştıkları içerikleri altını etiketler ile dolduruyor. Uzun süredir etiket kullanımını çok aşırıya kaçıranlar da bulunuyor. İşte firma bu konuyu düzene sokmak için yeni bir altyapı geliştiriyor. Bu yeni altyapıda etiketler için ayrı bir bölüm açan şirket, bir bakıma etiketleri ana içeriğin altından gizliyor. Bu da gerçekten daha temiz bir kullanıcı deneyimi için çok güzel görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Instagram video efektleri