reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs

Apple iPhone X için hazırlanan kılıflar “iPhone Xs” modeline uymuyor mu?

Apple‘ın tanıttığı yeni akıllı telefon modellerinden iPhone Xs, dış görünüş itibariyle yerini aldığı iPhone X ile aynı görünüyor. Ancak ortada çok ufak da olsa bir kılıf sorunu bulunuyor.

Advertisement

Kılıf üreticileri iPhone X için hazırladıkları tüm kılıfları iPhone Xs ile uyumludur şeklinde güncelliyor. Ancak kısa süre önce arada ufak bir fark olduğu ortaya çıktı. Uzunluk, genişlik ve derinlikleri aynı olan iPhone X ve iphone Xs, bahsettiğimiz farkı arka kamera modülünde taşıyor. Gösterildiği kadarıyla Xs’in arka kamera modülü X’dan daha uzun ve kalın. Bu yüzden de X için hazırlanan kılıflar Xs’e takıldığı zaman kamera tarafında bir sıkışma yaşanıyor. Ayrıca kapalı tip kılıflarda da bir sorun görünüyor. Bu tarz kılıflarda kapağı açtığınız zaman ekranı açan bir sensör yer alıyor. Söylendiği kadarıyla yeni modelde bu sensör başka bir yerde bulunuyor. Bu yüzden iPhone X Leather Folio kılıf modeli Xs’e takıldığı zaman uyum sorunu yaşanıyor. Burada birçok kılıfta sorun olmadığı / olmayacağı belirtiliyor. Ancak yeni kılıf alırken mutlaka Xs uyumlusunu almakta fayda var gibi görünüyor.

Apple iPhone Xs

iPhone Xs kılıfı içinde iPhone X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone Xs ile beraber iPhone Xs Max ve iPhone XR da tanıtıldı

Xs ile Xs Max arasında tek bir fark bulunuyor o da boyut. Xs 5,8 inç OLED ekran, Xs Max ise tam 6,5 inç OLED ekran ile geliyor. iPhone XR ise 6,1 inç LCD ekran üzerine kuruluyor.

İlgili Video

Modellerin resmi tanıtım videosu