reklamı kapat

POPÜLER

BMW

Satışları artırmak için fantastik yöntem; ev alana BMW hediye

Çin’in en büyük kentlerinden birisi olan Şanghay’da yapılan inşaatın beklenen ilgiyi görmemesi, üstlenici firmayı fantastik bir çözüm düşünmeye itti.

Otomobil sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekebilmek adına farklı alanlardaki bir çok şirket tarafından düzenlenen kampanyalara sıklıkla rastlayabiliriz. Şu sıralar daha çok AVM odaklı dikkatimizi çeken bu kampanyalardan bir tanesi Çin‘in metropollerinden birisi olan Şanghay‘da radarımıza takıldı. Yerel bir inşaat şirketi tarafından hayata geçirilen süreci diğerlerinden ayıran nokta ise bu zamana kadar örneğini gördüklerimizden bir hayli fantastik olması. Bir çekiliş veya yarışmadan ziyade e”vini al araban bizden” tarzında ikisi bir arada paketi anımsatan kampanyanın temelinde ise beklenen satış rakamlarının yakalanamaması var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kampanyadan detaylar

China Merchants Shekou Industrial Zone Holdings Co adında ülkenin önemli yatırımcılarından birisinin bir süre önce başlatılan yeni apartman bloklarının tamamlanmasıyla birlikte macera da başlıyor. Toplamda 350 adedi bulan apartmanda dairesinin kullanıma hazır hale getirilmesinin ardından başlatılan satış sürecinde, hatırı sayılır bir süre geçmesine rağmen sadece 25 adetlik satış gerçekleşmesi, şirketin beklentilerini kelimenin tam anlamıyla alt üst etmiş. Daire başı ortalam 620.000 dolarlık fiyat talep edilmesinin de etkisiyle kullanıcıların dikkatini bir türlü çekemeyen evler için “nasıl daha cazip hale getiririz?” sorusunun çıkış noktasıysa gördüğümüz gibi BMW‘den geçiyor.

Daire satın alan herkese istisnasız uygulanan bu hediyenin de elbette kendine göre bir kuralı var. Örneğin siz 620.000 dolarlık daireden satın aldığınızda, şirket size, ödediğiniz ücretin yüzde 10‘u değerinde etiket fiyatına sahip bir BMW’yi hediye ediyor. Bu da satın alacak kişinin 60.000 dolarlık BMW’yi cebe indirdiği anlamına geliyor elbette. 3-Serisi ve X1 gibi modellerin daha çok ön plana çıktığı bu kampanya ile ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.