reklamı kapat

POPÜLER

BMW M3

Amazon’dan fantastik karışıklık; BMW M3 şanzımanı sipariş eden kullanıcıya “Formula 1 şanzımanı” gönderildi

E46 kasa BMW M3 aracı için Amazon üzerinden ZF şanzıman sipariş eden kullanıcıyı, teslimatın ilk adından itibaren içerisinde şüphe uyandıran bir süreç bekliyordu.

Günümüz teknolojisinin en önemli nimetlerinden bir tanesi olan internet alışverişlerinde, yemek de dahil olmak üzere bulunduğumuz yerden istediğimiz noktaya ihtiyaç duyduğumuz şeyleri sipariş ediyoruz. Geliştirilen yazılımlarla artık güvenlik konusunda da çok üst düzeyse seyreden bu sistemler içerisinde aralıklarla da olsa sürprizlerle karşılaşılabiliyor. Kullanıcı cephesini ele aldığımızda genellikle kötü olarak nitelendirebileceğimiz bu sürprizlerden örneğine pek az rastlanacak türünden birisi radarımıza takıldı. Sahip olduğu BMW E46 M3‘ü için Amazon üzerinden bir adet şanzıman siparişi veren kullanıcıyı, belki de hayatında karşılaşacağı en fantastik hata bekliyordu.

Teşekkürler Amazon

M3 Forum isimli bir kaynakta bizzat yaşayan kişinin ağzından yayınlanan yazıda karşımıza çıkan detaylar en az haberin kendisini kadar ilgi çekici. Siparişin eve ulaşmasıyla birlikte, beklenen boyutlardan farklı kutunun teslim edilmesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlayan kullanıcı, aslında hiç de yanılmıyordu. Beklediği ZF şanzıman yerine, halka açık satışı dahi olmadığı söylenen bir parçayla karşılaşan araç sahibine gelen cevaplara göre, paket içerisinden çıkan Formula 1 temelli bu şanzıman parçasının değeri 30.000 doları bulabiliyor. Bazı kaynaklar ise bu parçanın 5.000 ile 7.000 dolar aralığında değere sahip olduğu görüşünde. Üzerinde dört kademeli disk olduğu görülen şanzımanın 400 derecelik sıcaklığa dayanabildiği ve 900 Nm‘ye kadar torku kontrol edebildiğini görüyoruz. Yapılan bir hayli yanlış teslimatın ardından M3 sahibinin en kısa sürede ihtiyaç duyduğu parçaya sahip olmasını diliyoruz. Aksini kimse düşünemezdi zaten, öyle değil mi?