reklamı kapat

POPÜLER

Michael Jordan’ın ilk ayakkabısı BMW E46 M3 ile buluştu

16 Haziran 2017

Michael Jordan’ın ayakkabı serisinin ilk jenerasyonundan ilham alınalar geliştirilen M3 son zamanlarda hayata geçirilen en özel projelerden birisi olma özelliğini taşıyor.

Basketbol tarihinin en iyisi olarak kabul edilen Michael Jordan’ın kariyerinde unutulmayan sayısız an vardır. Boyu kısa olduğu için ilk adımda yeterli bulunmaması ve ardından basketbola başladığı çıkış noktası bile ayrı bir macera olan Jordan’ın gerek normal sezonda gerekse Playoff maçlarında sergilediği efsane performanslar halen akıllardaki yerini korur . Jordan’ın hasta olarak çıktığı ve “Flue Game” olarak da bilinen 1997 sezonunun final serisi bahsettiğimiz bu unutulmaz maçlar arasında yerini alarak geçtiğimiz günlerde 20. yıl dönümünü kutladı.


Bugün kendi giyim markasına sahip olan Michael Jordan’ın maç performansları kadar giydiği ayakkabılar da her zaman gözde ürünler arasında yer aldı. Air Jordan adıyla yola çıkan serinin ilk versiyonu olan “Air Jordan 1” modeli de bu ana kadar üretilmiş en özel Jordan serilerinden birisi olarak halen ününü koruyor. Chicago Bulls’un ikonik renkleriyle bezenen Air Jordan 1’i E46 kasa kodlu M3 ile bir araya getiren iAcro aracı 18 Haziran Pazar gününe kadar Çin’in başkenti Pekin‘de meraklılarıyla buluşturacak. Hem BMW hem de basketbol meraklılarını bir araya getiren bu projenin de şu ana kadar üretilmiş en anlamlı projeler arasında olduğunu da belirtmekte fayda var.

YORUMLAR