reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

6,5 inçlik OLED ekranlı yeni iPhone modeli hakkında son bilgiler

Japon blog sayfası Mac Otakara’nın aktardığı bilgilere göre Apple bu yıl üç farklı iPhone modeli görücüye çıkaracak. Güvenilir kaynağın belirttiği bilgiler gerçeğe dönüşürse 6,5 inçlik iPhone yolda.

Şu anda piyasada satılan iPhone 8 Plus’tan (7,5 mm kalınlığında) 0,2 mm daha kalın olacağı belirtilen yeni modelin çerçevesiz bir ekranla geleceği için boyut açısından 5,5 inçlik iPhone 8 Plus’la aynı boyutlarda olacağı belirtiliyor. iPhone X Plus olarak adlandırılmasını beklediğimiz telefonda ince ekran (OLED) çerçevelerinin kullanılacağı söyleniyor. Ana ekran tuşunun yer almayacağı belirtilen telefonda Face ID teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan 5,8 inçlik OLED ekranlı iPhone X’un başarısını sürdürmesi beklenen yeni iPhone X modelinin tasarım açısından 2017 yılında piyasaya sürülen modelle aynı olacağı konuşuluyor. Yeni modelde daha kaliteli çekimler için daha büyük kamera sensörünün kullanılma ihtimali bulunuyor.

Daha uygun fiyata satılacağı söylenen modelde ise 6,1 inçlik ekran boyutunun ve ekran teknolojisi olarak da LCD’nin kullanılacağı iddia ediliyor. Yüz tanıma teknolojisinin bu modelde de olacağı ve telefonda iPhone 8’deki gibi tek kameranın olacağı söyleniyor.

iOS 12, Face ID’de ne gibi yenilik sunacak?

Haziran ayında tanıtılacak iOS 12’de Face ID teknolojisine yenilikler geleceği belirtiliyor. Kullanıcıların yatay bir açıda da telefonlarını tuttuklarında cihazlarının kilitlerini açabileceği ifade ediliyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni modelleri