reklamı kapat

POPÜLER

Ford Fiesta Active

Avrupa satışlarına başlanan Ford Fiesta Active, meraklıları için detaylı görüntüleriyle karşımızda

Standart versiyonlarını yavaş yavaş sokaklarda gördüğümüz Ford Fiesta, crossover karakterli Active versiyonuna kavuşuyor.

Yeni jenerasyonuyla eylül ayından itibaren Türkiye yollarında görmeye başladığımız Ford Fiesta, markası için önemli bir felsefenin ilk adımı niteliğini taşıyordu. Ürün gamında daha sonra Ka+ ve Focus‘ta da yer verdiği Active versiyonlarının başlangıcı Fiesta ile gerçekleştiren Ford, kullanıcıların standart araçlara göre yerden biraz da yüksek, crossover hissiyatı yaratan modellere olan ilgisine önemli bir yelpazeyle cevap vermek istiyor. Global tanıtımının üzerinden uzun bir süre geçmesinin ardından artık satış sürecine giriş yaptığımız 2018 Ford Fiesta Active, Avrupa pazarındaki kullanıcılarla buluşmaya başladı. Satışlarla birlikte ilgi görmesini beklediği bu yeni modelle ilgili güzel bir etkinlik düzenleyen marka, aracı merak edenler için daha detaylı fotoğraflar da servis etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylar

Standart Fiesta versiyonlarından 18 milimetre daha yüksek ve 10 milimetre daha geniş olan Active versiyonunda, makyaj olarak dış bölümde de fark yaratan parçalar var. Ön-arka tampon yan marşpiyel ve tavan barının bir araya gelmesiyle oluşan bu değişimde, elektronik direksiyon, elektronik kontrol sistemleri ve süspansiyon kısmında da önemli değişimler bizleri bekliyor. Sürüş dinamiklerine etki edecek; Normal, Eco, ve Slippery olmak üzere üç farklı modların sunulması da öne çıkan parçalar arasında. Kullanıcılar Fiesta Active’in giriş seviyesinde 1.0 litre hacimli EcoBoost motoru 85, 100, 125 ve 140 PS‘lik güç seçenekleriyle satın alabiliyor. Dizelde ise 1,5 litrelik ünitenin 85 ve 120 PS‘lik seçenekler karşımıza çıkıyor. Sadece 6 ileri manuel şanzımanla satın alınabilecek olan Ford Fiesta Active’in kısa süre içerisinde Türkiye’ye de gelmesini bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

2018 Ford Fiesta ST