reklamı kapat

POPÜLER

Ford Fiesta ST Edition

Sınırlı adetlerde üretilecek Ford Fiesta ST Edition ile tanışın

Toplamda sadece 500 adet üretilecek olan Ford Fiesta ST Edition, özel donanımlarıyla standart versiyonlardan ayrılmayı başarıyor.

Yeni jenerasyonla birlikte Active rozetini alarak dinamiklerini nispeten crossover sınıfına yaklaştıran Fiesta ailesinde zenginleştirme süreci devam ediyor. Ürün gamının zirve noktasında yer alan ST rozeti için kolları sıvayan Ford, sadece Avrupa pazarında sunulmak üzere toplamda sadece 500 adet üretilecek yeni bir projeyle karşımıza çıktı. 300 tanesinin Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için satın alınabileceği versiyon 35.000 dolarlık yurt dışı etiket fiyatıyla alıcıları bekliyor olacak. 3 kapılı gövde tipiyle gelen 2021 model yıllı Ford Fiesta ST Edition, Azura Mavisi olarak nitelendirilen özel renk seçeneği ve siyah dokunuşlarla zenginleştirilen gövde panelleriyle asfalta inecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Fiesta ST Edition teknik özellikleri

Fiesta ST Edition sadece gövdesi üzerinde taşıdığı siyah dokunuşların yanında aynı rengi paylaşan jantlarıyla da farklı bir noktada konumlanıyor. 18 inçlik ebatıyla araca entegre edilen bu jantlar, hafif alaşım yapısı sayesinde standartlara göre 8 kilogram gibi oldukça nitelikli bir ağırlık kazanımını beraberinde getiriyor. Versiyonun kokpitine baktığımızda bizleri bolca karbon fiber desenlerini içeren kaplama karşılıyor. ST logolu direksiyon ve Recaro koltuklar da iç yaşam alanındaki bu kışkırtıcı dokunuşları desteleyen nitelikli parçalar arasında. Konsolun merkezinde konumlandırılan multimedya ekranın da 8 inç ebatında olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son ve en önemlisi olarak aracın altyapı dinamiklerine bakalım. Burada bizleri karşılayan en büyük dinamiklerden birisi ayarlanabilir süspansiyon sistemi. Markanın Performance departmanı tarafından Nurburgring’de geliştirilen bu coilover yaylı bu sistem, özellikle yüksek hızlarda alınan virajlar hissedilir bir mukavemet sağlıyor. Fiesta ST Edition’da Launch Control ve üç kademeli ESC de standart olarak sunulanlar arasında. Tüm bu parçaları anlamlı hale getiren motor ise 1,5 litre hacminde. 200 PS güç ve 290 Nm tork üreten makine, aracı 0’dan 100’e sadece 6,5 saniyede taşıyabiliyor. Ford, erişilebilen maksimum süratiyse 230 km/s olarak resmiyete kavuşturdu.

İlginizi Çekebilir

Özel Type-R versiyonu ile kırılan rekoru izleyin