reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane

Yeni nesil Renault Megane için Crossover sinyalleri

Renault Megane için crossover sinyallerini içeren Reuters kaynaklı ilk detaylar, şirket içerisinde sürecin ciddi şekilde konuşulduğunu gösteriyor.

Crossover ve SUV modellerinin “dünyayı ele geçirme” konusunda yola emin adımlarla devam ettiği bir sır değil. Tüm üreticilerin ürün gamlarında satış oranları düşük modelleri üretimden kaldırıp, planlamarını bu sınıfa odakladığını biliyoruz. Planlamalar kimi zaman yepyeni modelleri içerirken, kimi zaman da halihazırda var olanların dönüşümünü merkezde alıyor. Hyundai i20 Active, Ford Fiesta ve Focus Active ve son olarak Toyota Yaris Cross gibi örnekler bunun farklı segmentteki örnekleri. Kısa süre önce CEO değişikliğine giden Renault cephesinde de Megane üzerinden benzer bir dönüşümün olabileceğinin sinyalleri gelmeye başlıyor. Reuters kaynaklı olarak servis edilen ilk detaylarda, yeni CEO Luca De Meo’nun Renault Megane için bir crossover dönüşüme sıcak baktığına işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Crossover versiyonu Renault Megane için tekrar yükselişin anahtarı olabilir

Focus Active ve Golf Alltrack gibi isimlere rakip olabilecek nitelikler taşıması gereken bu projede yenilecek tasarım çizgilerinin daha sağlam bir karakterle bir araya getirilebilmesi durumu var. Eğer bu düşünceler somut bir sonuca dökülürse, diğer rakiplerde gördüğümüz; plastik gövde panelleri, artırılmış yükseklik ve özgün sürüş modları gibi parçalar Megane çatısı altında karşımızda olacak. Elbette bu durum station wagon gövde tipini de beraberinde getiriyor. Süreçle ilgili var olan gelişmeler ise, versiyonla şirket içerisinde ciddi bir düşüncenin olduğunu gösteriyor. Son yıllarda satış eğrisi gerilediği görülen Megane için tekrar yükseliş potansiyelini de taşıyan bu ihtimalin gerçeğe dönüşüm dönüşmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.