reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-Tech Electric tanıtım öncesinde son dansını tamamlıyor

Tanıtımına sayılı günler kalan Renault Megane E-Tech Electric, konsepte yakın üretim formunun mesajlarını vermeye devam ediyor.

Advertisement

Yaklaşmakta olan Münih Otomobil Fuarı pek çok önemli modeli göreceğimiz bir etkinlik olacak. Koronavirüs sebebiyle dijital ortamlarda tanıtılan araçların ilk kez fiziki şekilde halka açık sahne alacağı organizasyonun Renault tarafı için büyük bir anlamı var. Megane rozetinin elektrik geleceğindeki temsilcisi olacak E-Tech Electric’in dünya lansmanı için gün sayan Fransız üretici, araçla ilgili son aşamaları da geride bırakmaya hazır. Renault Megane E-Tech Electric de organizasyon öncesinde asfalt üzerinde kamuflajlı olarak boy görünen son güncel formuyla karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane E-Tech için beklenen rakamsal veriler

Megane E-Tech Electric ile ilgili resmi kanattan hala ciddi teknik veri geldiğini söylemek mümkün değil. Bu noktada bilinenler arasında aracın CMF-EV platformu üzerine geliştirilecek olması var. Bu platform üzerine üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric için ilk teknik verilerde, 217 beygirlik güç, 300 Nm tork ve WLTP standartlarında 450 kilometreye kadar sürüş menzili ön plana çıkıyor. Otomobilin kullanıcıya sunulacak üretim versiyonunda 60 kWh’lik batarya paketinin konumlandırılacağı da netlik kazanmı durumda. Nissan Ariya’da da kullanılan CMF-EV, Japon kanadında beğeniyle karşılanmıştı. Megane’ın elektrik geleceği konusunda referans olacak bu projenin tasarım kısmında da benzer bir misyonu var. Plastik gövde panelleri kamuflajlı test otomobilinde ilk günden itibaren dikkat çeken modelin, crossover niteliklerine sahip olacağı hissediliyor. Işıklandırılmış yeni marka logosu da bu yeni tasarım dilinin güzel bir tamamlayıcısı olacak gibi. Megane E-Tech Electric ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Megane eVision