reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane E-Tech Electric

“Renault Megane” rozetinin elektrik dünyasına taşınma macerası başlıyor

Renault Megane E-Tech Electric adıyla üretime taşınacak olan konsept proje için bu yaz hummalı bir test süreci yürütülecek.

Renault’nun 2021 yılı itibarıyla açıkladığı gelecek planı, pek çok markada olduğu gibi elektrik esintisinin merkezinde geziniyordu. Planı pazardaki diğer markalardan ayıran temel parça ise, Fransız üreticinin klasik otomobillerini elektrikli olarak tekrar hayata döndürmesi oldu. Bununla birlikte “Ford Mustang” örneğinde olduğu gibi “Megane” adının elektrik gücüyle yepyeni bir segmente taşınması da hikayeyi ilginç kılıyor. “Megane eVision” konseptiyle ön gösterimi yapılan bu hazırlığın seri üretime geçiş süreci de daha net detaylarla belirmeye başlıyor. Renault Megane E-Tech Electric adıyla karşımıza çıkarılacak olan tamamen elektrikli bu model için sokaklardaki test süreci başlıyor.

Renault Megane E-Tech Electric için resmileşen teknik özellikler

Konseptten Megane E-Tech Electric modeline dönüşen otomobil ile Renault, CMF-EV platformunu merkeze alıyor. Bu platform üzerine üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric için açıklanan ilk teknik verilerde, 217 beygirlik güç, 300 Nm tork ve WLTP standartlarında 450 kilometreye kadar sürüş menzili ön plana çıkıyor. Otomobilin kullanıcıya sunulacak üretim versiyonunda 60 kWh’lik batarya paketinin konumlandırılacağı da netlik kazanmı durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marka tarafından paylaşılan son detaylarda, mühendislerin bu yaz yollarda 30 adet üretim öncesi otomobil ile test sürecini yürüteceğini görüyoruz. Tüm üretim öncesi otomobillerde özel bir Renault Design deseni yer alacak. Yeni ve ikonik Renault logosunun çizgilerinden oluşan bu tasarım, dikkat çeken bir kamuflaj yaratacak. Renault, 2025 itibariyle C ve D segmentlerinde pazara 7 tamamen elektrikli model sunmaya hazırlanıyor. Fransız üreticinin 2030 hedefiyse satılan her 10 otomobilden 9’unun elektrikli olması.

İlgili video

Megane eVision