reklamı kapat

POPÜLER

Renault Megane E-Tech Electric için tanıtım öncesinde ilk fotoğraflar

Münih Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkarılacak olan Renault Megane E-Tech Electric, tanıtım öncesinde ilk fotoğraflarıyla karşımızda.

Renault’nun elektrik dönüşümüne Ford Mustang Mach-E örneğine benzer şekilde taşımaya hazırlandığı Megane rozeti, önümüzdeki hafta içerisinde seri üretim formunda karşımıza çıkarılacak. Megane eVision adıyla konsept olarak tanıtılmasının ardından, Münih Otomobil Fuarı kapsamında son kullanıcıya ulaşacak dinamikleriyle sahneye çıkarılmasını beklediğimiz Renault Megane E-Tech Electric için tanıtım öncesinde çok önemli görseller ortaya çıktı. Bir süredir devam eden test süreci üzeriden bol bol kamuflajlı olarak gördüğümüz elektrikli otomobil, pek çok noktasında konsepte paralel tasarım çizgileriyle üretime taşınacağını ortaya koyuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane E-Tech Electric için masadaki teknik beklentiler

Dış basında da kısa sürede yankı bulan Megane E-Tech Electric’in teknik tarafta günlük kullanım ötesine geçen bir seviyede olmasını bekliyoruz. Seri üretimde ne kadar farklılık göstereceği bilinmese de, Megane eVision konsept olarak 217 beygir güç ve 300 Nm tork değerleriyle karşımıza çıkarılmıştı. Tek elektrik motoru ve önden çekişli altyapı dinamiklerini barındıran modelin 0’dan 100’e hızlanmasıysa 8 saniyeden kısa sürüyor. 130 kW’a kadar hızlı şarj destekli batarya kısmında ise 60 kWh kapasiteli nispeten kompakt bir üniteden faydalanılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçtan gelen yeni bilgilerde beklediğimiz gibi çift elektrik motorlu versiyonun rakamları da artık masada. Nissan Ariya ile paralel olan bu dinamikler, 390 beygir civarında seyreden güç ve 600 Nm’lik tork değerlerini ortaya koyuyor. Beraberinde standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapıyı getirecek olan çift motorlu versiyonda 580 kilometreye kadar menzilin yakalanabildiği 90 kWh’lik yüksek kapasiteli batarya da görünüyor. Ailenin giriş seviyesi içinse 40 kWh kapasiteli bir ünite gündemde. Üretimi Fransa’da gerçekleştirilecek olan Megane E-Tech Electric’in ilk satışları da 2022’nin ilk yarısı içerisinde başlayacak. Kısa süre içerisinde tüm resmi detaylarıla karşımıza çıkarılacak modeli ve Münih Otomobil Fuarı’ndan son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın