reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Book Fold 17

Tek parça katlanır ekranlı dizüstü Samsung Galaxy Book Fold 17 geliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yakında karşımıza tek parça ekranlı Samsung Galaxy Book Fold 17 dizüstü ile çıkabilir.

Samsung hep söylediğimiz gibi geleceğini katlanabilir cihazlar / telefonlar üzerine kuruyor. İşte bu cihazlar arasına yakında bir dizüstü modeli olacak Samsung Galaxy Book Fold 17 de eklenecek.

Bu model yüksek ihtimalle yukarıdaki resmi Samsung videosunun 38. saniyesinden sonra gösterilen konsept dizüstüne benzer bir yapıda olacak. Yani Galaxy Book Fold 17, adında da geçtiği üzere 17 inç boyutunda tek parça katlanabilir ekran üzerine kurulacak.

Konsept üzerinden gidersek tamamen düz hale gelerek devasa bir tablet halini de alabilecek Galaxy Book Fold 17, kişilere yüksek ihtimalle dijital bir klavye sunacak. Hatta burada Lenovo’nun çözümü gibi ekran üstüne konumlandırılacak harici bir klavye de hazırlanabilir.

Henüz çok fazla detay yok ancak firmanın bu modeli yakında görücüye çıkarması çok olası değil. Samsung bu modeli direkt olarak CES 2022 fuarına bırakabilir. Böyle bir ürün tam da CES’e uygun ve firma yüksek ihtimalle bunu kaçırmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, bugün bir çift noktadan katlanan telefon / tablet hibriti ile gündeme gelmişti

Bugün firmanın iki noktadan katlanabilen bir konsept modeli International Meeting for Information Displays 2021 kapsamında sergiledi.

Bu cihaz için bir telefon demek aslında boyuttan dolayı çok uygun kaçmıyor. Daha çok rahat taşınabilir bir telefon / tablet hibriti olarak planlanan prototip, aktif olarak çalışıyor ancak katlanma hareketi net olarak gösterilmiyor.

Samsung’un bu yapı üzerinde çok uzun zamandır çalıştığını ortaya çıkan patentler üzerinden biliyoruz. Bu açıdan firma 2022’de ya da 2023’te gerçek bir çift noktadan katlanan yani çift menteşeli bir cihaz ile büyük ses getirebilir.