reklamı kapat

POPÜLER

SamsungSamsung Galaxy Z Roll

Samsung Display yayımladığı video ile geleceği gözler önüne serdi [İzle]

Samsung, “SID Display Week” kapsamında beklenen duyurularını güzel bir video ile yaptı. Firma tam olarak geleceği gösterdi.

Samsung’un panel / ekran üreten kısmı Samsung Display, SID Display Week / SID 2021 kapsamında birden fazla kilit noktada gösterim yaptı.

Daha önce de bilgisi geldiği üzere firma, yukarıdaki videoda ilk olarak iki noktadan katlanabilir ekrana sahip bir telefon / tablet karışımını karşımıza çıkardı.

Bu şimdilik konsept olan cihaz, geniş katlanma yapısıyla büyük imkanlar getiriyor ve dev ekranı her zaman taşınabilecek halde sunmayı başarıyor. Firma videoda bu ekranın / telefonun sunduklarını net şekilde karşımıza getiriyor.

Firmanın yaptığı bir büyük gösterim ise ekran altı kamera konusunda oldu. Samsung, dizüstüler için de ekran altı kamera altyapısını gözler önüne serdi.

Biliyorsunuz şirket bu konuda uzun zamandır çalışıyor. Samsung’un ilk ekran altı kameraya sahip cihazı ise yüksek ihtimalle Galaxy Z Fold 3 olacak.

Burada gösterim tek parça katlanabilir OLED panele sahip 17 inç dizüstü üzerinden yapılıyor ve bu da oldukça dikkat çekiyor. Bu gösterilen modelde bir fiziksel klavye yer almıyor.

SID Display Week kapsamında yana doğru genişleyebilen bir telefon konsepti de gösterildi. Bu konuda OPPO’dan farklı olarak sade bir konsept gösterim yapan şirket, yayımlanan videoya bir portatif taşınabilir ekran da eklemiş durumda.

Samsung OLED ile “daha iyi bir hayat” mottosunu kullanan Güney Kore merkezli teknoloji devi, yeni gelecek teknolojileri ile çok ses getirmeyi başarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki noktadan katlanır ekran, Samsung Galaxy Z Fold Tab için temel olabilir

Bunun daha önce de aktarmıştı. Yakında Galaxy Z Fold 3 ile beraber Galaxy Z Flip 3 modelini tanıtacak şirket, geçtiğimiz ay bir de iki noktadan katlanan katlanabilir telefon geliştiriyor haberiyle gündeme gelmişti.

Daha sonra bu modelin pazara bir telefon değil tablet olarak çıkabileceği iddia edildi. İşte bu model gerçek anlamda yolda gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde iki noktadan katlanma konusunda birçok farklı patent alan Samsung, daha önce de söylediğimiz gibi bu yapıyı benimseyecek ilk modeliyle tablet tarafında büyük ses getirebilir.

Ancak firmanın son videodan sonra çift noktadan katlanana bir telefon planladığı da açık olarak görünüyor. Firmanın “katlanabilir ürünler” konusunda parlak bir geleceği bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Uzaktan park yetenekli elektrikli scooter