reklamı kapat

POPÜLER

Opel Vivaro-e Hydrogen

Opel Vivaro-e Hydrogen; emisyonsuz ticarete “geleneksel” çözüm

Elektrikli ticari araçlara çekimser bakanlara çözüm olacak Opel Vivaro-e Hydrogen, hızlı yakıt dolumuyla fark yaratıyor.

Corsa ve Mokka’nın elektrikli versiyonlarıyla birlikte pazardaki dönüşüme ayak uyduran Opel cephesi, ticari kanatta da kısa sürede bir ürün gamı oluşturdu. PSA grubunun diğer üyeleriyle paralel olarak ilerleyen bu hamleler, Almanya kanadını ayıran isimle yeni bir boyut kazanıyor. Kasım 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen Vivaro-e‘nin yanına eklenenen hidrojen yakıtlı versiyon, elektrik gücüne çekimser olan kullanıcıları etkilemeye kararlı. Batarya dolumu konusunda tereddütleri olanlara bir çözüm sunacak Opel Vivaro-e Hydrogen, deposunun geleneksel yakıtlı araçlar gibi 2-3 dakikada doldurulabilir olmasıyla daha kullanıcı dostu bir deneyim vadediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Vivaro-e Hydrogen iki farklı gövde uzunluğuyla satışa sunulacak

Vivaro-e Hydrogen altyapısı dışında diğer tüm teknik nitelikleriyle ailenin diğer üyeleriyle benzerlik gösteriyor. Bu noktada detaylara indiğimizde modelin M ve L olmak üzere iki farklı uzunluk değeriyle satışa sunulacağını görüyoruz. Giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz versiyonda 4,95 metrelik uzunluk standart olarak gelirken, L versiyonunda bu değer 5,3 metreye kadar esneklik gösteriyor. Model ailesinin yük desteği ise 1.100 kilogram olarak paylaşılıyor. Vivaro-e Hydrogen’in tamamen doldurulan hidrojen tanklarının, WLTP standartlarında 400 kilometreye kadar menzile olanak tanımasıysa şüphesiz kullanıcıların en çok dikkatini çekecek özellikler arasında. Kısa süre içerisinde üretim sürecine başlanılacak olan Vivaro-e Hydrogen’in ilk teslimatları önümüzdeki sonbahar döneminde yapılacak. Modelin üretimi Almanya’da gerçekleştirişecek.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E