reklamı kapat

POPÜLER

Opel Vivaro-e

Ticari sınıftaki elektrik hamlesi başlıyor; karşınızda Opel Vivaro-e

Opel Vivaro-e, elektrikli otomobil dönüşümünü ticari sınıfa da kısa sürede yansıtma planının ilk önemli üyelerinden birisi olarak asfalta inecek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde kısa vadeli ürün planının duyurusunu gerçekleştiren Opel, elektrikleşme sürecine olan eğilimin artacağını özellikle vurguladı. Aradan geçen kısa sürenin ardından da bu planlamanın ilk somut üyesi şu anda karşımızda duruyor. Corsa ile binek sınıfta yapılan hamlenin ardından ticari araçtaki kulvara elektrik gücünü yansıtacak olan Opel Vivaro-e önümüzdeki yıldan itibaren satış noktalarındaki yerini alacak. 2024 yılına kadar gelecek modellerin de habercisi olarak nitelendirebileceğimiz bu model iki farklı batarya paketi üzerinden daha geniş kullanıcı kitlesine hitap edebilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Vivaro-e için paylaşılan ilk bilgiler

PSA’nın satın almasıyla birlikte yakalanan ivmeyi devam ettireceğinin sinyallerini de veren marka, elektrikli Viraro’da bu birleşmenin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. EMP2 platformu üzerine geliştirilen otomobil bunun bir getirisi olarak 50 kWh ve 75 kWh olmak üzere iki farklı batarya paketiyle satışa sunulacak. Giriş seviyesinde 201 kilometre menzil kat edebileceğini gördüğümüz Vivaro-e üst pakette ise bu sınırı 298 kilometreye kadar çıkarabiliyor. Şimdilik şarj ve beygir gücü gibi diğer teknik detayları paylaşılmayan model, Combo-e ile birlikte markasının ticari sınıftaki çözümü olacak. Önümüzdeki günlerde daha da detaylanacak olan teknik detaylar ve diğer gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E