reklamı kapat

POPÜLER

Martin Scorsese

Disney CEO’sunun Marvel odaklı Martin Scorsese eleştirisi

Disney CEO‘su Bob Iger, Martin Scorsese ‘nin eleştirilerinde haksız olduğunu düşünüyor. Bu fikrini de oldukça enteresan bir iddiayla dile getirmeyi tercih ediyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda Martin Scorsese‘ye Marvel filmleri hakkındaki düşüncesi sorulmuştu. Tecrübeli yönetmen de “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.” sözlerini sarf ederek tartışmaların fitilini ateşlemişti. Onun arkasından farklı yönetmenler Scorsese’ye destek verdi. Marvel yıldızları çeşitli açıklamalar yaptı. Martin Scorsese bu düşüncesini daha açık bir şekilde ifade ederek sözlerini netleştirmeye çabaladı.

Disney CEO’sunun Martin Scorsese açıklaması

Variety‘nin haberine göre BBC’de radyo programına konuk olan Disney CEO’su Bob Iger, Martin Scorsese’nin hiçbir Marvel filmini izlediğini düşünmüyor. Iger bu düşüncesini şu sözlerle ifade etti: “Martin Scorsese’nin bir tane bile Marvel filmi seyrettiğini düşünmüyorum. Marvel’ın filmlerini izleyen hiç kimsenin böyle bir yorumda bulunabileceğini sanmıyorum. Marvel da, Martin Scorsese de aynı şeyi yapıyor yani film çekiyor. Üstelik Marvel’ın işleri iyi filmler oluyor. Çünkü iyi yönetmenler, yazarlar, oyuncular, görüntü yönetmenleri, kostüm tasarımcıları ve kurgucularla çalışıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martin Scorsese’nin en azından bir Marvel filmini seyretmeden çıkıp bu kadar iddialı bir açıklama yapacağını düşünmüyoruz. Üstelik her şeyin iyisine sahip olmak sonucun iyi olacağını da garanti etmiyor. Belli ki çizgi roman uyarlaması yapımlar Scorsese’ye hitap etmiyor. Bunun için onu yerden yere vurmanın mantıklı bir yanı yok.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi