reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Martin Scorsese’nin şaşırtmayan Marvel itirafı

Tecrübeli yönetmen Martin Scorsese olay yaratan açıklamalarının ardından bizleri pek de şaşırtmayan bir Marvel açıklamasına imza attı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz aylara Martin Scorsese’nın Marvel özelinde süper kahraman filmlerine yaptığı eleştiriler damgasını vurdu diyebiliriz. Başarılı yönetmen “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.”  sözlerini sarf etmişti. Ardından Francis Ford Coppola ve Ken Loach gibi yönetmenler de ona destek verdiklerini açıklamıştı. Yönetmen sonrasında bu açıklamasının önemli nedenlerinden birinin süper kahraman filmlerinin sinemaları ele geçirmesi olduğunu ifade etmişti. Farklı türde yapımlara yer kalmadığını savunmuştu.

Martin Scorsese’nin Marvel açıklaması

Aradan geçen ayların ardından Martin Scorsese’den bizleri pek şaşırtmayan bir açıklama geldi. Tecrübeli yönetmen The Hollywood Reporter‘ın videosunda konuştu ve şu sözleri sarf etti: “Ben genel olarak süper kahraman filmleri hakkında konuştum. Hangi filmlerin Marvel’a ait olduğundan bile emin değilim. Ben Marvel’ı bir çizgi roman yayıncısı olarak biliyorum. Disneyland’in kurulduğu zamanı hatırlayacak kadar yaşlıyım. Stüdyoların en büyük amaçlarından biri Amerikan kültüründe Disneyland gibi önemli bir yer edinebilmekti.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martin Scorsese’nin açıklamalarının sadece Marvel özelinde olmadığı zaten biliniyordu. Yönetmenin tüm Marvel yapımlarını bilmediğini tahmin etmek de zor değildi. Bu sebeple onun bu itirafı bizi şaşırtmadı.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi